Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.02.2020, 10:26 Aktualizované dňa 21.02.2020 o 10:39

Rázsochy sú definitívne dole. Skelet rozostavanej nemocnice úplne odstránili

Nasledovať má búranie podpovrchových priestorov, rekognoskácia a skúšky základových dosiek pod najväčšími objektami.

Skelet rozostavanej nemocnice v bratislavských Rázsochách definitívne odstránili. Informuje o tom hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

​"Skelet rozostavanej stavby je už odstránený," povedal premiér Peter Pellegrini, ktorý riadi aj ministerstvo zdravotníctva.

Nasledovať má búranie podpovrchových priestorov, rekognoskácia a skúšky základových dosiek pod najväčšími objektami.

"Stále prebieha spracovanie betónu, železa, triedenie odpadov, odvoz odpadov, vývoz betónového recyklátu a železa," informoval ďalej Pellegrini s tým, že práce pokračujú podľa harmonogramu.

Na tom istom mieste má vyrásť nová nemocnica, ktorá má byť centrom excelentnosti. Poskytovať bude komplexné služby v liečebno-preventívnej starostlivosti.

Odhadované náklady na novú nemocnicu sú v koncepcii schválenej vládou stanovené na 263 miliónov eur. V sume sú zahrnuté búracie práce či projektová príprava ako medicinálne plánovanie, architektúra a projekcie.

Rezort vyhlásil verejné obstarávanie na komplexnú prípravu projektu nemocnice na Rázsochách na konci mája 2019.

Predpokladaná hodnota zákazky je 17,5 milióna eur. Tá obsahuje vypracovanie projektovej dokumentácie vrátane inžinierskej činnosti a poradenstva pri príprave realizácie stavby, autorský dohľad nad realizáciou stavby a manažment zdravotnej starostlivosti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.