Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.02.2020, 08:06

Slovákov potrápi silný vietor. Meteorológovia upozorňujú aj na snehové záveje

Meteorológovia očakávajú výskyt vetra, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť od 65 do 85 kilometrov za hodinu.

Slovákov potrápi silný vietor. Meteorológovia upozorňujú aj na snehové záveje
Zdroj: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Na silný vietor na západnom Slovensku a na horách, ako aj na snehové záveje upozorňuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý v tejto súvislosti vydal výstrahy prvého stupňa. Informuje o tom na svojom webe.

Výstraha prvého stupňa pred vetrom platí v piatok do 18.00 hod. pre Bratislavský, Trenčiansky, Nitriansky a Trnavský kraj.

Meteorologické výstrahy
Zdroj: SHMÚ

​Meteorológovia očakávajú výskyt vetra, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť od 65 do 85 kilometrov za hodinu.

"Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu," informujú.

V Banskobystrickom, Košickom, Prešovskom a Žilinskom kraji platí do 20.00 h výstraha prvého stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi. "Tvorba snehových jazykov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity," upozorňuje SHMÚ.

Pred vetrom na horách vydali meteorológovia výstrahu pre Banskobystrický, Prešovský a Žilinský kraj, platnú do 20.00 hod.

V polohách nad približne 1500 metrov miestami SHMÚ očakáva výskyt vetra, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť od 110 do 135 kilometrov za hodinu, čo predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.