Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.02.2020, 13:57

Kollár vie, že rozhnevá celú opozíciu. Budem za vašu špinavú korupciu hlasovať, odkázal koalícii

Sme rodina podporí zavedenie 13. dôchodku aj návrh na zvýšenie prídavku na dieťa, no zrušenie diaľničných známok nie.

Kollár vie, že rozhnevá celú opozíciu. Budem za vašu špinavú korupciu hlasovať, odkázal koalícii
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Opozičné hnutie Sme rodina vyzýva všetky politické strany, koaličné aj opozičné, aby v parlamente podporili návrh zákona o zavedení 13. dôchodku. Vyhlásil to predseda hnutia Boris Kollár na štvrtkovej tlačovej konferencii. Zároveň dodal, že poslanci za Sme rodina za 13. dôchodky zahlasujú, hoci skrátené legislatívne konanie nepodporia.

"Budem za to bojovať a je mi jedno, že sa naserie celá opozícia. Áno, tu vyhlasujem, že budem za vašu špinavú korupciu hlasovať," vyhlásil Kollár aj počas svojho emotívneho vystúpenia v rozprave.

Okrem zavedenia 13. dôchodku podporí Sme rodina aj návrh na zvýšenie prídavku na dieťa, no zrušenie diaľničných známok nie, pretože je to podľa Kollára nezmysel.

K výzve hnutia sa pridali aj zástupcovia Jednoty dôchodcov Slovenska. Predseda jednoty Ján Lipiansky uviedol, že v parlamente sa deje práve "katastrofálny a brutálny predvolebný boj", avšak vyzval poslancov, aby svojím postojom napomohli, "aby tieto pre nás dôležité zákony boli prijaté".

Rokovanie mimoriadnej schôdze sa malo začať v utorok 18. februára, ale pre obštrukciu niekoľkých nezaradených poslancov ju dvakrát prerušili do ďalšieho dňa. Vo štvrtok plénum začalo rokovať, a to po vystúpení premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) v úvode dňa.

Poslanci majú na mimoriadnej schôdzi prerokovať tri vládne novely zákonov, ktorými sa má zvýšiť prídavok na dieťa, zaviesť 13. dôchodok a zrušiť zákon o diaľničnej známke. Tiež majú prijať uznesenie k Istanbulskému dohovoru. O novelách majú rokovať v skrátenom režime.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.