Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.02.2020, 13:30

Fiačan zvažuje disciplinárne konanie voči Mamojkovi. Chce od neho vyjadrenie k novým informáciám

Šéf ústavného súdu zdôrazňuje, že medializované informácie je potrebné overiť a podložiť potrebnými dôkazmi.

Fiačan zvažuje disciplinárne konanie voči Mamojkovi. Chce od neho vyjadrenie k novým informáciám
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Predseda Ústavného súdu Slovenskej republiky Ivan Fiačan preveruje zverejnené informácie o komunikácii ústavného sudcu Mojmíra Mamojku s obžalovaným v prípade vraždy novinára a z falšovania zmeniek Marianom Kočnerom. Na základe výsledkov preverovania sa Fiačan následne rozhodne, či podá návrh na začatie disciplinárneho konania voči Mamojkovi.  

Ten podľa neho musí byť "po skutkovej a právnej stránke riadne odôvodnený a podložený relevantnými dôkazmi, zvlášť ak ide o návrh na začatie disciplinárneho konania proti sudcovi ústavného súdu."

​Fiačan zdôrazňuje, že medializované informácie je potrebné overiť a podložiť potrebnými dôkazmi. Požiadal preto príslušné orgány o zaslanie informácií či dôkazov, ktoré sa prípadu týkajú. 

Šéf ústavného súdu zároveň Mamojku požiada o vyjadrenie sa k novým informáciám.

Kočner bol v kontakte s Mamojkom krátko pred tým, ako ho zadržala NAKA, informoval Denník N. "Som v Košiciach. Doma budem v stredu cca 19. hod. Ak sa ti hodí môže byť. M.," odpísal sudca na Kočnerovu žiadosť o stretnutie.

Sudca sa však bráni, že k stretnutiu nikdy nedošlo a nepamätá si, kto ho zrušil.

O Mamojkovi vypovedal v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, kde je Kočner obžalovaný ako objednávateľ, aj Peter Tóth. Ten bol v minulosti Kočnerovou pravou rukou a na základe Kočnerových motákov z väzby mal u Mamojku vybavovať prepustenie Kočnera z väzby.

Mamojka poprel aj stretnutie s Tóthom, ktoré malo podľa výpovede bývalého príslušníka SIS prebehnúť u sudcu doma.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.