Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.02.2020, 10:01 Aktualizované dňa 20.02.2020 o 10:32

Bugár dal sľub: Nevstúpime do koalície so Smerom ani s ĽSNS

Dokument, ktorý prezentoval Béla Bugár hovorí aj to, že strana chce presadzovať zmeny na očistu justície či prokuratúry.

Bugár dal sľub: Nevstúpime do koalície so Smerom ani s ĽSNS
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Most-Híd nevstúpi do koalície s ĽSNS ani so Smerom-SD. Sľubuje to predseda Mosta-Híd Béla Bugár v zmluve s občanmi, ktorú predstavil na štvrtkovej tlačovej konferencii v parlamente.

​Dokument hovorí aj to, že strana chce presadzovať zmeny na očistu justície či prokuratúry.

V zmluve s občanmi hovorí Bugár o osobnom záväzku a sľube. Strana odôvodňuje rozhodnutie nevstúpiť do vlády s ĽSNS zaviazaním sa k boju proti akejkoľvek forme extrémizmu a proti ľuďom, ktorí vyvolávajú napätie a profitujú zo strachu.

V zmluve sa tiež píše, že strana sa zaväzuje "nepodporiť a nevstúpiť do koalície so stranou Smer-SD".

Bugár nevylúčil povolebnú spoluprácu s OĽaNO, no podľa svojich slov má problém s Igorom Matovičom. "OĽaNO sú ľudia, aj tu v parlamente, s ktorými sa dá, aj sme viackrát spolupracovali. S Matovičom sa nedá," reagoval s tým, že v hnutí si musia "vyriešiť Matoviča".

Ak sa strana po parlamentných voľbách dostane do Národnej rady SR, chce Most-Híd podľa zmluvy presadzovať napríklad ďalšie zmeny, ktoré povedú k očiste justície, prokuratúry a polície.

Navrhuje tiež zmenu dotácií v poľnohospodárstve tak, aby sa pomohlo rozvoju regiónov. Chce tiež dobudovať diaľnice D1 a pokračovať vo výstavbe rýchlostných ciest, ako aj presadiť zmenu zákona o štátnom občianstve.

Vládny Most-Híd sa v posledných prieskumoch pohyboval na hranici zvoliteľnosti. Vo voľbách kandiduje aj Maďarská komunitná spolupatričnosť MKO-MKS, jej súčasťou sú strany, s ktorými pôvodne Most-Híd rokoval o spoločnom postupe. Napokon sa nedohodli. MKO-MKS bola tiež v prieskumoch na nezvoliteľných priečkach.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.