Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.02.2020, 16:49

Sudca Mamojka klamal o komunikácii s Kočnerom. Trvá však na tom, že sa nestretli

Dva týždne pred tým, ako Kočnera zadržali, mal písať Mamojkovi a dohadovať si s ním stretnutie.

Sudca Mamojka klamal o komunikácii s Kočnerom. Trvá však na tom, že sa nestretli
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Ústavný sudca Mojmír Mamojka bol v kontakte s Marianom Kočnerom krátko pred tým, ako ho zadržala NAKA. Informáciu priniesol Denník N. 

Ten upozornil aj na to, že sa Mamojku na kontakt s Kočnerom pýtal už v septembri 2018, sudca to teraz poprel. Novinári teraz získali dôkazy o tom, že to tak nebolo.

Dva týždne pred tým, ako Kočnera zadržali mal písať Mamojkovi a dohadovať si s ním stretnutie. Denník N sa pri svojich informáciách odvoláva na policajné odposluchy, ktoré sa im podarilo získať a ktoré mali zachytiť Kočnerove správy. 

"Som v Košiciach. Doma budem v stredu cca 19. hod. Ak sa ti hodí môže byť. M.,“ odpísal sudca na Kočnerovu žiadosť o stretnutie. 

Dnes však tvrdí, že ku stretnutiu nikdy nedošlo a nepamätá si, kto ho zrušil. "Myslím, že chcel nejakú obchodno-právnu radu, lebo ja som písal komentár k obchodnému zákonníku,“ vysvetlil Denníku N Mamojka dôvod plánovaného stretnutia. 

O Mamojkovi vypovedal v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, kde je Kočner obžalovaný ako objednávateľ, aj Peter Tóth. Ten bol v minulosti Kočnerova pravá ruka a na základe Kočnerových motákov z väzby mal u Mamojku vybavovať prepustenie Kočnera z väzby. 

Mamojka poprel aj stretnutie s Tóthom, ktoré malo podľa výpovede bývalého príslušníka SIS prebehnúť u neho doma. 

Situáciu bude riešiť aj predseda Ústavného súdu Peter Fiačan. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.