Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.02.2020, 16:55 Aktualizované dňa 18.02.2020 o 20:46

Pellegrini ostro kritizoval Beblavého: Je rovnaký sociálny netvor ako jeho bývalý šéf

Premiér Peter Pellegrini v reakcii na zablokovanie parlamentu vyhlásil, že opozícia robí z Národnej rady cirkus.

Pellegrini ostro kritizoval Beblavého: Je rovnaký sociálny netvor ako jeho bývalý šéf
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Premiér Peter Pellegrini dnes ostro kritizoval jedného z lídrov PS/Spolu za to, že zablokoval mimoriadnu parlamentnú schôdzu.

Tú napokon musel Andrej Danko presunúť na stredu na 9.00 hod. Pellegrini prirovnal Beblavého k jeho bývalému šéfovi na ministerstve práce Ľudovítovi Kaníkovi.

Nazval ho sociálnym netvorom

"Beblavému je to vlastné, bol tajomníkom a pravou rukou nazývaného sociálneho netvora pána Kaníka. Ukazuje, že je taký istý sociálny netvor ako jeho šéf. Mal skvelú školu," vyhlásil premiér na brífingu na Úrade vlády.

"Cítim naozaj hanbu za to, čo dnes opozícia predvádzala a plánuje predvádzať v parlamente," uviedol premiér. Tvrdí, že opoziční poslanci nenašli odvahu, aby v rozprave priznali, že nechcú pomôcť ľuďom na Slovensku.

"Tortoví opozičníci", ako ich premiér nazval, by mali namiesto blokovania parlamentu radšej pomôcť ľuďom.

Poslanci si podľa Pellegriniho z rečníckeho pultu spravili stranícku pevnosť a zabránili tak poslancom využiť mandát od ľudí, aby pre nich pracovali do posledného dňa volebného obdobia.

Pellegrini chápe, že opozícia sa nevie zmieriť s tým, že väčšina rozhodla spustiť parlamentnú schôdzu. "Tak to v parlamentnej demokracii chodí. Keď väčšina rozhodne, tak to rozhodnutie treba akceptovať. Opozícia bojuje s neprijateľnými zbraňami, ktoré popierajú akékoľvek ústavné princípy a základné pravidlá demokracie," podotkol premiér.

Beblavý vrátil úder

Beblavý na brífingu reagoval na premiérove slová. Povedal, že Pellegrini sa má za čo hanbiť. "Pôsobil v najvyšších ústavných funkciách – bol štátnym tajomníkom, digitálnym lídrom, predsedom parlamentu, ministrom školstva, poslancom NRSR, dva roky premiérom. Za čas, keď bol v najvyšších ústavných funkciách len zbieral funkcie a nerobil nič. Doteraz pomáhal len ich bande - mafii, oligarchom. Ostatným ľuďom sa ušli omrvinky. Nie bežní ľudia ale ich bývalí ministri si kupujú vily vo Francúzsku. Vidíme, že tu nie je úrad, ktorý by nemal Kočner, ktorého nechali žiť a prosperovať, podchytený. Smer a SNS sa logicky prepadajú v popularite a Pellegrini ide 12 dní pred voľbami kupovať voličov, a ešte si myslí, že ľudia to neprekuknú. Dúfam, že sa hanbí," povedal Beblavý.

Predseda NR SR Andrej Danko (SNS) v utorok prerušil rokovanie mimoriadnej schôdze pléna do stredy 19. februára do 9.00 hod.

Urobil tak preto, lebo nezaradení poslanci zablokovali rokovanie obsadením rokovacieho pultu s tortou a neprestali s obštrukciou ani po opakovaných výzvach.

Poslanci majú na schôdzi prerokovať tri vládne návrhy zákonov v skrátenom režime, ktorými sa má zvýšiť prídavok na dieťa, zaviesť 13. dôchodok a zrušiť zákon o diaľničnej známke. Rovnako sa majú zaoberať aj Istanbulským dohovorom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.