Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.02.2020, 15:08 Aktualizované dňa 18.02.2020 o 15:21

Beblavý bude pokračovať v blokáde. V parlamente zostane s piatimi poslancami celú noc

Miroslav Beblavý a ďalší poslanci trvajú na tom, že schôdza bola zvolaná nezákonne.

Beblavý bude pokračovať v blokáde. V parlamente zostane s piatimi poslancami celú noc
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR a predseda mimoparlamentnej strany Spolu Miroslav Beblavý vyhlásil, že dnešnú noc strávi s piatimi poslancami v parlamente a v stredu bude pokračovať v blokovaní mimoriadnej schôdze parlamentu.

​"Náš protest a naša snaha sa v tejto chvíli nekončí. Dohodli sme sa, že tu zostaneme celú noc. Obetujeme sa, jedna noc za to stojí, aby sme zabránili takejto otrasnej veci. A zajtra ráno budeme pokračovať v našom proteste, v našej obštrukcii," povedal Beblavý po prerušení mimoriadnej schôdze. Dodal, že trvajú na tom, že schôdza bola zvolaná nezákonne.

Podpora schôdze od nezaradených poslancov okolo Ľubomíra Galka ho podľa vlastných slov prekvapila. "Nikdy by mi to nenapadlo, viac k tomu neviem povedať, lebo nerozumiem ich dôvodom," podotkol s tým, že je to pre neho nepochopiteľné.

Podobne bývalých členov SaS vníma aj poslanec Martin Klus (SaS). "Evidentne im nezáleží na tom, aký bude osud 800 miliónov eur," poznamenal.

Prerušením schôdze sa podľa neho niečo vyrieši. "Pokiaľ viem, kolegovia sú pripravení blokovať rokovaciu sálu aj zajtra, prípadne až do volieb. Trvajú na tom, že o legálnosti schôdze musí rozhodnúť súd," vysvetlil.

Predseda NR SR Andrej Danko (SNS) v utorok prerušil rokovanie mimoriadnej schôdze pléna do stredy 19. februára do 9.00 hod. Urobil tak preto, lebo nezaradení poslanci zablokovali rokovanie a neprestali s obštrukciou ani po opakovaných výzvach.

​Poslanci majú na schôdzi prerokovať tri vládne návrhy zákonov v skrátenom režime, ktorými sa má zvýšiť prídavok na dieťa, zaviesť 13. dôchodok a zrušiť zákon o diaľničnej známke.

Rovnako sa majú zaoberať aj Istanbulským dohovorom. Februárová schôdza už nebola plánovaná, Danko ju zvolal po tom, ako vláda tri právne normy odsúhlasila.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.