Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.02.2020, 15:44

Truban podal trestné oznámenie na Mazureka. Kvôli výrokom o ňom a Rómoch

Mialn Mazurek sa o šéfovi PS/Spolu vyjadril ako o drogovom dílerovi a že ponúkal peniaze "osadníkom" za účasť na demonštráciách.

Michal Truban
Zdroj: TASR/J. Kotian

Predseda mimoparlamentnej koalície PS-Spolu Michal Truban podal v pondelok na Generálnu prokuratúru SR trestné oznámenie v súvislosti s výrokmi kandidáta za opozičnú ĽSNS Milana Mazureka. Vyjadril sa o ňom ako o drogovom dílerovi a že ponúkal peniaze "osadníkom" za účasť na demonštráciách.

Truban obvinenia vylučuje

Truban to jednoznačne vylučuje. Mazurek sa mal taktiež opätovne vyjadrovať hanlivo o Rómoch.

Mazurek vo videu označil Trubana za drogového dílera a narkomana. Tvrdí, že v jednej z rómskych osád ponúkal vajdovi 15 eur za jedného osadníka, ktorý príde protestovať proti ĽSNS. Podľa trestného oznámenia malo video vzniknúť 7. februára v Dobšinej.

Mazurekove výroky prekročili podľa Trubana prípustné hranice oprávnenej kritiky a legitímneho politického boja. Považuje ich za spáchanie trestného činu ohovárania.

Upozornil na videá

Podnet na prokuratúru je podaný aj pre podozrenie zo schvaľovania trestného činu a hanobenia národa, rasy a presvedčenia. Truban upozornil aj na Mazurekove výroky z videa o Rómoch ako parazitoch a asociáloch.

Pre hanobenie rasy bol Mazurek už právoplatne odsúdený za jeho výroky v rádiu. Rómov vtedy označil za asociálov. Najvyšší súd SR oho odsúdil na peňažný trest vo výške 10-tisíc eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.