Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.02.2020, 14:15

Škandál okolo známeho tábora má dohru. Vedúceho obvinili zo sexuálneho zneužívania dievčaťa

Polícia približuje, že k sexuálnemu zneužívaniu malo dôjsť na rôznych miestach v Bratislave.

Škandál okolo známeho tábora má dohru. Vedúceho obvinili zo sexuálneho zneužívania dievčaťa
Zdroj: Facebook/ChaChaLand

Z trestného činu sexuálneho zneužívania obvinil vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave 56-ročného Romana Paulínyho. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti. V prípade preukázania viny hrozí Paulínymu trest odňatia slobody na dva až desať rokov.

​Obvinený muž mal v roku 2003 v priestoroch letného tábora nadviazať kontakt s poškodenou maloletou, v tom čase 13-ročnou dievčinou.

"Následne mal v tom čase maloletú od presne nezisteného dňa roku 2004 až do roku 2005 viackrát a rôznymi spôsobmi sexuálne zneužiť," uviedli policajti.

Polícia približuje, že k sexuálnemu zneužívaniu malo dôjsť na rôznych miestach v Bratislave, mimo hlavného mesta a počas pobytu dievčaťa v letnom tábore ChaChaLand, kde Paulíny pôsobil ako hlavný vedúci.

"V rámci vyšetrovania bolo na základe jednotlivých vykonaných procesných úkonov preukázané, že toto konanie malo vplyv na mravný a fyzický vývin v tom čase maloletej osoby," poznamenali policajti.

Ešte vlani sa vo viacerých médiách objavili informácie, že v Chachalande malo dochádzať k sexuálnemu zneužívaniu neplnoletých dievčat vedúcim tábora. Jedna z bývalých členiek Katarína opísala dianie v tábore vo svojom blogu.

Vedúcim tábora bol jeho zakladateľ dnes Roman Paulíny, ktorý bol režisérom v Markíze a pôsobil aj v RTVS. Minulý rok pre Denník N odmietol, že by sa mal dopustiť zneužívania.

ChaChaLand je detský tábor, ktorý na Slovensku funguje dlhé roky. Jeho program spočíva najmä v kultúrnych aktivitách. Každoročne sa ho zúčastňovali aj známe tváre z televíznych obrazoviek.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.