Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.02.2020, 11:27

NAKA bude analyzovať video, v ktorom sa mafián baví o Kiskovom biznise s pozemkami

V nahrávke sa rozprávajú bývalý boss popradského podsvetia Milan Reichel a popradský podnikateľ Michal Šuliga o exprezidentovom biznise s pozemkami.

NAKA bude analyzovať video, v ktorom sa mafián baví o Kiskovom biznise s pozemkami
Zdroj: Reprofoto/YouTube

NAKA sa bude zaoberať videom, ktoré bolo včera zverejnené na Youtube a anonymom poslané do viacerých redakcií. Pre HN to potvrdil hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

V nahrávke sa rozprávajú bývalý boss popradského podsvetia Milan Reichel a popradský podnikateľ Michal Šuliga, s ktorým mal v minulosti spolupracovať aj exprezident a líder strany Za ľudí Andrej Kiska, práve o Kiskovej kauze okolo pozemkov v obci Veľký Slavkov.

"V súvislosti s podvodmi s pozemkami v okrese Poprad vedie Národná kriminálna agentúra viaceré trestné stíhania. Preto sa aj zverejneným videom bude zaoberať a nahrávku analyzovať. Bližšie informácie k prebiehajúcim ani plánovaným úkonom nebudeme zverejňovať," informoval Slivka.

Mal vedieť, že to je od mafiánov

Šuliga sa s Reichelom vo videu rozpráva o tom, ako Kiska vedel, že pozemky sú získané nelegálne a prešli cez ruky mafiánom. "Mal nejaké čierne peniaze, ktoré potreboval minúť a bolo mu jedno, aj keby to kúpil od Dona Corleoneho," zaznie na Kiskovu adresu vo videu.

Nie je jasné, kto video na Youtube zverejnil, či nie je zinscenované a ani kedy vzniklo. Podľa informácií HN určite staršie ako pol roka.

Kauza Kiskových pozemkov sa datuje do roku 2016. Vtedy mu popradský zubár Ján Franc napísal list o tom, že pozemok, ktorý patril jeho rodine, teraz vlastní Kiska. Spor sa dostal až pred súd, ktorý Kiska v októbri 2018 prehral.

Kiska tvrdil, že pozemky kúpil legálnou cestou a v prípade sú vlastne dve obete – Franc aj samotný Kiska, ktorý kúpil pozemky bez toho, aby vedel, že boli vyvlastnené.

Reaguje trestným oznámením

Kiska v reakcii uviedol, že podá trestné oznámenie za krivé obvinenie a ohováranie.

"Robert Fico mi sľuboval pomstu a útoky, ak ho nevymenujem za predsedu Ústavného súdu a už je to akože anonymne tu. Veľmi sa bojí ďalšej prehry vo voľbách, a preto som dlhodobo hlavným terčom Smeru aj v tejto predvolebnej kampani," uviedol Kiska na sociálnej sieti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.