Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.02.2020, 20:42

Bratislavou sa prehnala snehová búrka aj s bleskami. Platia výstrahy pred vetrom

V okolí Bratislavy, Trnavy a v horských oblastiach platí v utorok večer výstraha pred vetrom.

Sneženie v Dúbravke
Zdroj: HN/Martin Kováčik

Bratislavou sa v utorok večer prehnala silná búrka. V bratislavskej Dúbravke dokonca bola snehová búrka s bleskami. Meteorológovia vydali výstrahy. 

V okolí Bratislavy, Trnavy a v horských oblastiach platí v utorok večer výstraha pred vetrom.

Výstraha druhého stupňa pred vetrom platí do 22.00 hod. pre okresy Bratislava, Dunajská Streda a Senec. Na horách bude silný vietor pretrvávať aj počas stredy (12. 2.), na severe Slovenska sa podľa SHMÚ môžu tvoriť aj snehové jazyky a záveje.

Meteorologické výstrahy
Zdroj: SHMÚ

​V okresoch Bratislava, Dunajská Streda a Senec môže vietor v utorok večer v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 85 až 105 kilometrov za hodinu.

Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa pred vetrom pre okresy Malacky, Trnava, Pezinok a Galanta. Rýchlosť vetra môže v týchto lokalitách dosiahnuť 65 až 85 kilometrov za hodinu, výstraha platí takisto do utorka 22.00 hod.

Výstraha prvého stupňa pred vetrom na horách platí od utorkového večera do stredy 22.00 h pre okresy Žilina, Martin, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Poprad, Banská Bystrica, Brezno, Dolný Kubín, Námestovo a Tvrdošín.

V polohách nad 1500 metrov tam môže dosiahnuť vietor v nárazoch rýchlosť 110 až 135 kilometrov za hodinu.

V týchto lokalitách tiež SHMÚ upozorňuje na tvorbu snehových jazykov a závejov od výšky 600 metrov, okrem uvedených okresov ide o okresy Čadca, Kežmarok, Levoča a Spišská Nová Ves. Tvorba jazykov sa môže objaviť aj počas stredy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.