Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.02.2020, 19:12

Gál sa zaoberá podnetom, aby podal návrh na pozastavenie funkcie sudcu

Podnet na podanie návrhu dostal minister spravodlivosti od sudcovskej rady tohto súdu.

Gábor Gál
Zdroj: TASR/P. Neubauer

Minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) rozhodne o tom, či podá návrh na dočasné pozastavenie funkcie sudcu Okresného súdu (OS) Bratislava V Michala Sobolovského, keď dostane od tohto sudcu písomné stanovisko.

Gál v tejto súvislosti v utorok navštívil OS Bratislava V. Podnet na podanie návrhu dostal minister od sudcovskej rady tohto súdu. Ak by minister podal takýto návrh, rozhodovala by o ňom Súdna rada SR.

"Minister spravodlivosti si osobne vyžiadal písomné stanovisko dotknutého sudcu, ktorý prezentoval svoje pochybnosti v súvislosti s prideľovaním spisov. Sudcovská rada aj vedenie súdu už v predmetnej veci svoje stanovisko poskytli, minister spravodlivosti aktuálne čaká na písomné vyjadrenie sudcu a následne rozhodne o ďalšom postupe," napísal rezort spravodlivosti na sociálnej sieti.

V podnete na zváženie podania návrhu sa podľa hovorkyne Ministerstva spravodlivosti (MS) SR Zuzany Drobovej spomínajú prieťahy pri písaní rozsudkov, komunikácia z Threemy vo vzťahu k sudcovi Sobolovskému a "aj jeho aktuálne kroky v občianskom živote".

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.