Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.02.2020, 00:00

Povolenia pre cudzincov sú zdĺhavé

Počet špičkových zahraničných manažérov a odborníkov na Slovensku rastie.

Povolenia pre cudzincov sú zdĺhavé
Zdroj: Dreamstime

Administratíva je pre firmy problém.
Nedostatok kvalifikovaných ľudí a rastúci počet globálnych firiem pôsobiacich na Slovensku k nám privádza čoraz viac cudzincov. Počet pracovníkov z členských krajín Európskej únie a tretích krajín na Slovensku láme rekordy. Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku stúpol medziročne takmer o 40 percent. Početnou skupinou medzi nimi sú manažéri a špičkoví odborníci. Napriek miernemu zjednodušeniu registračnej administratívy zo strany štátu je proces relokácie cudzinca na Slovensku stále náročný. Mnohé firmy preto siahajú po radách expertov.


Príchod špičkových manažérov a odborníkov
Nezamestnanosť na Slovensku je na rekordných minimách. Zamestnávateľom však chýba kvalifikovaná pracovná sila a v mnohých odboroch prichádzajú aj na manažérske pozície pracovať odbo

90% zľava na predplatné

Získajte neobmedzený prístup k objektívnemu a nestrannému obsahu teraz len za 0,9 € na mesiac.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.