Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.02.2020, 00:00

Povolenia pre cudzincov sú zdĺhavé

Počet špičkových zahraničných manažérov a odborníkov na Slovensku rastie.

Povolenia pre cudzincov sú zdĺhavé
Zdroj: Dreamstime

Administratíva je pre firmy problém.
Nedostatok kvalifikovaných ľudí a rastúci počet globálnych firiem pôsobiacich na Slovensku k nám privádza čoraz viac cudzincov. Počet pracovníkov z členských krajín Európskej únie a tretích krajín na Slovensku láme rekordy. Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku stúpol medziročne takmer o 40 percent. Početnou skupinou medzi nimi sú manažéri a špičkoví odborníci. Napriek miernemu zjednodušeniu registračnej administratívy zo strany štátu je proces relokácie cudzinca na Slovensku stále náročný. Mnohé firmy preto siahajú po radách expertov.


Príchod špičkových manažérov a odborníkov
Nezamestnanosť na Slovensku je na rekordných minimách. Zamestnávateľom však chýba kvalifikovaná pracovná sila a v mnohých odboroch prichádzajú aj na manažérske pozície pracovať odbo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.