Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.02.2020, 12:03 Aktualizované dňa 10.02.2020 o 16:12

Pellegrini: Nenechajte rozhodnúť ľudí, ktorí sa sem už nevrátia, prípadne si len prídu opraviť zuby

Denisa Saková uviedla, že väčšina ľudí, ktorí chcú hlasovať vo februárových voľbách zo zahraničia, je mobilizovaná opozíciou.

Pellegrini: Nenechajte rozhodnúť ľudí, ktorí sa sem už nevrátia, prípadne si len prídu opraviť zuby
Zdroj: HN/Michal Illa

Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) nehovorila nič zlé vo svojom vyjadrení o ľuďoch, ktorí chcú voliť zo zahraničia. Vyhlásil to premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) s tým, že ministerka len motivovala ľudí ísť voliť.

Rovnako chce motivovať ľudí k voľbám aj Pellegrini. "Aby každý využil možnosť voliť, aby nezostal doma sedieť, pretože potom môže byť prekvapený výsledkom," povedal v pondelok predseda vlády.

"Ona len pripomenula, že tento rok je rekordný v počte tých, ktorí žiadajú voliť zo zahraničia," reagoval na ministerkine slová. Ak ľudia nechcú byť prekvapení, že "voľby môže rozhodnúť 55-tisíc zahraničných hlasov a hlasy hlavného mesta", tak je podľa premiéra dôležité, aby išli voliť aj ľudia v regiónoch.

"Ľudia poďte voliť, nenechajte rozhodnúť hŕstku ľudí, ktorá sa na Slovensko možno už ani nevráti. A keď tak iba opraviť zuby," povedal premiér.

Občianske združenie Srdcom doma a následne aj podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga cez víkend vyzvali ministerku, aby vysvetlila svoje slová zo zverejneného videa.

Saková v ňom publiku hovorí, že tieto voľby budú zvláštnejšie tým, že je okolo 60-tisíc žiadostí ľudí, ktorí žijú v zahraničí a ktorí si vypýtali volebné lístky a chcú prostredníctvom pošty voliť.

"Ja skutočne apelujem na vás, nedovoľme možno takýmto ľuďom, ktorí žijú v zahraničí...," uviedla Saková. Video však nezachytilo jej ďalšie slová a ani záver prejavu.

Saková v reakcii pre TASR uviedla, že väčšina ľudí, ktorí chcú hlasovať vo februárových voľbách do Národnej rady SR zo zahraničia, je mobilizovaná opozíciou. Dodala, že ona ako kandidátka strany Smer-SD chce rovnako mobilizovať ich voličov z regiónov, aby o Slovensku nerozhodovala iba Bratislava.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.