Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.02.2020, 00:00

NATO je pre nás dáždnik bezpečnosti

Slovensko i ostatné krajiny EÚ musia neustále prijímať opatrenia pred rizikami, ktoré prichádzajú z problémových regiónov, zhodli sa účastníci HNkonferencie Bezpečnosť nie je samozrejmosť.

NATO je pre nás dáždnik bezpečnosti
Zdroj: HN Pavol Funtál

Bezpečnostnú situáciu v Európe aj po celom svete ovplyvňujú pretrvávajúce konflikty v krízových oblastiach, akou je Blízky východ. Ostražitosť preto nesmú strácať ani krajiny, v ktorých vládne mier. Zhodli sa na tom účastníci štvrtkovej HNkonferencie Bezpečnosť nie je samozrejmosť.


Podľa ministerky vnútra Denisy Sakovej sa mnohým ľuďom na Slovensku zdá, že štáty ako Irak či Sýria sú od nás veľmi vzdialené. „Bezpečnosť vo svete je však pod silným vplyvom vývoja v tomto regióne. Aj Slovensko preto musí neustále prijímať opatrenia, ktorými zníži riziká a hrozby,“ uviedla vo svojom príhovore šéfka rezortu vnútra, ktorá podujatie slávnostne otvorila. Zároveň vyslovila spokojnosť s tým, že Slovensko patrí medzi 25 najbezpečnejších krajín

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.