Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.02.2020, 08:11

V kauze falšovania zmeniek majú v pondelok vypovedať písmoznalci

Znalci z oblasti písmoznalectva Straková a Nouzovský, ktorých predvolal súd, skúmali podpisy na sporných zmenkách.

V kauze falšovania zmeniek majú v pondelok vypovedať písmoznalci
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

V kauze falšovania zmeniek TV Markíza majú v pondelok (10. 2.) vypovedať písmoznalci Erika Straková a Milan Nouzovský. Procesné prekážky zatiaľ senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) neeviduje. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Znalci z oblasti písmoznalectva Straková a Nouzovský, ktorých predvolal súd, skúmali podpisy na sporných zmenkách. Žiadosť o konanie v neprítomnosti súd v piatok (7. 2.) neevidoval ani u jedného z obžalovaných.

​Na ŠTS sa bude pojednávať od pondelka do stredy (12. 2.). Ďalšie dni súd nevytýčil.

Podľa splnomocnenca televízie Daniela Lipšica sa dokazovanie blíži ku koncu. Myslí si, že pred senátom ŠTS sa vykonalo dosť dôkazov na to, aby mohol rozhodnúť.

Obžalovaný Pavol Rusko si myslí, že po zatiaľ vykonaných dôkazoch obžaloba neuniesla dôkazné bremeno.

Kočner a Rusko podľa obžaloby prokurátora po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom Ághom, ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky.

Mali ich predložiť ako prílohy na vydanie platobných rozkazov.

Kočner je obžalovaný i z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a v kauze spoločnosti Gatex z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Rusko je obžalovaný z objednávky vraždy Sylvie Klaus-Volzovej.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.