Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.02.2020, 09:30 Aktualizované dňa 07.02.2020 o 10:17

Ako sa vyvíja kybernetická bezpečnosť? Odpovedali odborníci

Pozrite si záznam z diskusného fóra Hospodárskych novín zameraného na kybernetickú bezpečnosť.

Ako sa vyvíja kybernetická bezpečnosť? Odpovedali odborníci
Zdroj: ABB

Kybernetická kriminalita nepozná hranice a európska bezpečnosť je citlivou komoditou. Musí tvoriť jednotný systém ochrany spoločenstva a zároveň rešpektovať dôvernosť a špecifiká bezpečnosti jednotlivých štátov.

Čo trápi Európsku úniu, jej vrcholné inštitúcie, bezpečnostné agentúry a čo z toho bude trápiť jednotlivé vlády v nasledujúcej dekáde? Mnoho organizácií ešte stále vníma kybernetickú odolnosť nedostatočne.

Ak sa chcú štáty, firmy a organizácie posúvať ďalej v kybernetickej bezpečnosti, je dôležité pre ne poznať očakávaný vývoj regulácie s dôrazom na legislatívu EÚ.

Na báze skúseností z IT bezpečnosti a risk manažmentu predstavil v slovenskej premiére očakávaný vývoj Steffen Minkmar.

Môže kybernetická bezpečnosť bojovať proti praniu čiernych peňazí a ochraňovať občanov? Môže. Má dokonca potenciál posunúť krajinu.

Trendy musíme preto monitorovať na makro- aj mikroúrovni a mať odvahu nastaviť najlepšie riešenia. Generálny riaditeľ kybernetickej bezpečnosti UPVII SR Jan Majtan porovnal svetové trendy a pripravenosť aj nepripravenosť Slovenska.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.