Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.02.2020, 08:00 Aktualizované dňa 06.02.2020 o 18:49

Deviaty deň megaprocesu: Senát Kočnerovi nariadil psychiatrické a psychologické vyšetrenie

  • Deviatym dňom dnes pokračoval proces v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.
  • Obžalovanými sú Marian Kočner, Tomáš Szabó, Miroslav Marček a Alena Zsuzsová.
  • Senát zahrnul do dokazovania viacero mobilných telefónov obžalovaných vrátane telefónov Kočnera, v ktorých mal aplikáciu Threema.
  • Súd vypočul znalcov z Europolu a Národnej kriminálnej agentúry. Na túto časť pojednávania senát vylúčil verejnosť.
  • Sudkyňa Ružena Sabová tiež Kočnerovi nariadila psychiatrické a psychologické vyšetrenie.
  • Ako vražda prebehla a má obžaloba dostatočne silné dôkazy? Dozviete sa TU.

Senát Špecializovaného trestného súdu zahrnul v kauze vraždy Jána Kuciaka do rozsahu dokazovania viacero mobilných telefónov obžalovaných vrátane telefónov Mariana Kočnera, v ktorých mal šifrovanú aplikáciu Threema.

Z tej podľa právneho zástupcu poškodených Daniela Lipšica vyplýva, že spolu s Alenou Zsuzsovou naplánovali Kuciakovu vraždu. Súd zatiaľ neuviedol, kedy sa komunikácia bude čítať.

Súd zahrnul do rozsahu dokazovania dva iPhony Kočnera a dva iPhony Zsuzsovej. Jeden z telefónov Kočnera v špeciálnej edícii je ten istý, v ktorom sa našla komunikácia cez šifrovanú aplikáciu Threema.

Cez Threemu mal Kočner komunikovať s viacerými bratislavskými sudcami a ovplyvniť aj konanie v kauze zmeniek TV Markíza. 

Na súde vypovedali znalci slovenskej polície, ako aj znalci z Europolu. Tí vysvetľovali, akým spôsobom extrahovali komunikáciu z Threemy a ako sa im podarilo obnoviť niektoré vymazané správy. Na túto časť pojednávania senát vylúčil verejnosť.

Senát tiež chce, aby bol Kočner vyšetrený psychiatrom a psychológom z dôvodu prípadného určenia výšky trestu. Obžalovaný v prípravnom konaní vyšetrenie odmietol. S

Sudkyňa Ružena Sabová ho vyzvala, aby po porade s obhajcom vymenoval znalcov, ktorými sa odmieta nechať vyšetriť. Kočner odpovedal, že sa vyšetreniu podrobí a poradí sa s obhajcom Marekom Parom o zozname.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.