Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.02.2020, 08:14

Meteorológovia varujú pred vetrom, dažďom aj povodňami

Pred dažďom varujú meteorológovia v Žilinskom kraji, okrese Banská Bystrica, Brezno a Poprad.

Meteorológovia varujú pred vetrom, dažďom aj povodňami
Zdroj: Pixabay

V pondelok môže na západe a severe Slovenska viac fúkať a pršať.

Na viacerých miestach Slovenska môžu vzniknúť povodne. Slovenský hydrometeorologický ústav o tom informuje na svojej webovej stránke.

Zdroj: SHMÚ

Výstrahu prvého stupňa pred vetrom vydal SHMÚ pre celý Bratislavský a Trnavský kraj. Taktiež aj pre okresy Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Nitra, Topoľčany, Šaľa, Poprad a Liptovský Mikuláš. Výstraha platí do poobedia.

Pred dažďom varujú meteorológovia v Žilinskom kraji, okrese Banská Bystrica, Brezno a Poprad.

Silný vietor na horách sa môže vyskytnúť v okresoch Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Poprad a Brezno. Pre tieto lokality platí výstraha prvého stupňa do polnoci.

Na hornom Považí a Liptove, Kysuciach, Orave a v okresoch Nové Mesto nad Váhom, Považská Bystrica, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Banská Bystrica a Brezno hrozí povodeň z topenia sa snehu a dažďa.

SHMÚ aj v tejto súvislosti vydalo výstrahu prvého stupňa.

"Pri dosiahnutí hladiny zodpovedajúcej stupňu povodňovej aktivity a pri vydaní výstrahy na nebezpečenstvo povodne neodporúčame využívať tok na rekreačnú plavbu," uviedli meteorológovia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.