Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.02.2020, 11:44 Aktualizované dňa 02.02.2020 o 12:10

Výsledky dvoch pacientov s podozrením na koronavírus boli negatívne, potvrdil Pellegrini

Dvaja Slováci s podozrením na koronavírus boli vo štvrtok prevezení do Univerzitnej nemocnice v Martine.

Výsledky dvoch pacientov s podozrením na koronavírus boli negatívne, potvrdil Pellegrini
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Dvaja pacienti, ktorí sa nachádzajú v martinskej nemocnici, sú v poriadku a výsledky s podozrením na koronavírus sú negatívne, pacienti ho nemajú. V nedeľnej relácii TA3 V politike to naznačil predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD), jeho slová potvrdila aj hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Martin (UNM) Katarína Kapustová.

"Výsledky dvoch pacientov, hospitalizovaných v UNM s podozrením na koronavírus, sú negatívne a muži ho nemajú," uviedla pre hovorkyňa martinskej nemocnice.

Premiér tiež v relácii informoval, že ďalší dvaja slovenskí občania už sú na ceste z Číny a v nedeľu v neskorých nočných hodinách majú prísť do Prahy, kde ich prevezmú slovenské orgány za prísnych bezpečnostných pravidiel.

Títo ľudia budú 14 dní izolovaní na špeciálnom oddelení v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici. Obe osoby podľa Pellegriniho zatiaľ nejavia príznaky ochorenia.

Podľa premiéra by sa mali slovenskí občania pri cestovaní do zahraničia registrovať vo formulári rezortu diplomacie, aby bol prehľad o tom, kde sa nachádzajú. Potvrdil tiež, že v súvislosti s koronavírusom sa už realizovali cvičenia na bratislavskom letisku.

Obom Slovákom s podozrením na koronavírus, ktorých vo štvrtok večer previezli do UNM, odobrali vzorky biologického materiálu ešte v ten deň. Muži strávili pracovne tri týždne v Číne, asi 1300 kilometrov od epicentra epidémie koronavírusu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.