Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.01.2020, 16:53 Aktualizované dňa 28.01.2020 o 16:58

SAD Zvolen sa rokovania so župou nezúčastní, spoje však majú jazdiť od stredy podľa pôvodnej zmluvy

Dopravca v liste adresovanému vedeniu samosprávneho kraja deklaruje, že je pripravený kedykoľvek rokovať o vzniknutej situácii.

SAD Zvolen sa rokovania so župou nezúčastní, spoje však majú jazdiť od stredy podľa pôvodnej zmluvy
Zdroj: Tasr/Jozef Ďurník

Slovenská autobusová doprava (SAD) Zvolen oznámila, že sa na avizovanom rokovaní s vedením Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) o ďalšom fungovaní prímestskej dopravy v kraji nezúčastní. Rokovanie sa malo uskutočniť v stredu (29. 1.).

​Dopravca v liste adresovanému vedeniu samosprávneho kraja deklaruje, že je pripravený kedykoľvek rokovať o vzniknutej situácii, avšak bez predchádzajúcich ultimatívnych podmienok. SAD Zvolen poukázala na medializovaný rozhovor s právnym zástupcom BBSK, v ktorom uviedol, že vidí tri scenáre riešenia problému.

"Ultimatívne vymedzenie riešení nepovažujeme za prijateľné na vedenie dialógu, navyše, v situácii, keď od počiatku odmietame váš právny názor o neplatnosti zmluvy v znení dodatkov 1 - 9. Na nezmieriteľných záveroch o tejto otázke stroskotali predchádzajúce rokovania. Ďalšie dva scenáre ani nemôžu byť spôsobilým predmetom rokovaní, keďže sú výsledkom autoritatívnych rozhodnutí orgánov," odkázal dopravca kraju.

Rozhodnutie súdu o neplatnosti dodatkov, ktoré bolo hlavným predmetom sporu medzi SAD a BBSK, nebolo podľa SAD doteraz v písomnej podobe vyhotovené a doručené. Proti tomuto rozhodnutiu súdu chce SAD Zvolen podať odvolanie.

SAD na záver listu BBSK oznámila, že prijíma jeho návrh z výzvy zo soboty (25. 1.) a od stredy bude vykonávať prímestskú dopravu podľa zmluvy v znení dodatkov 1 - 9, a to v plnom rozsahu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.