Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.01.2020, 14:55 Aktualizované dňa 28.01.2020 o 15:17

Čaputová prijala demisiu Sólymosa. Vedením rezortu poverila Érseka

László Sólymos odišiel z čela ministerstva životného prostredia po incidente z 22. januára v centre Bratislavy

Čaputová prijala demisiu Sólymosa. Vedením rezortu poverila Érseka
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes prijala demisiu podpredsedu vlády a ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa. Vedením envirorezortu dočasne poverila ministra dopravy Árpáda Érseka. 

"Rozhodnutie Lászlóa Sólymosa oceňujem ako akt sebarexlefie, ku ktorému dospel na základe vlastného rozhodnutia a nie na nátlak zvonku. Chcem sa mu poďakovať za všetko, o čo sa ako minister životného prostredia zaslúžil," povedala prezidentka vo svojom prejave. 

Sólymos odišiel z čela ministerstva po incidente z 22. januára v centre Bratislavy, do ktorého sa zapojil spolu s bratom v ázijskej reštaurácii na Laurinskej ulici.

Polícia začala v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci trestného činu výtržníctva a trestného činu poškodzovania cudzej veci.

Ministrom sa stal Sólymos po parlamentných voľbách v roku 2016. Do vedenia rezortu prišiel z pozície šéfa parlamentného klubu, životnému prostrediu sa predtým nevenoval.

Po demisii vlády z 15. marca 2018, ktorá sa uskutočnila po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, sa Sólymos 22. marca 2018 opäť stal ministrom životného prostredia a vicepremiérom slovenskej vlády.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.