Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.01.2020, 14:15 Aktualizované dňa 26.01.2020 o 15:35

V Bratislave preverovali podozrenie na koronavírus. Testy ochorenie nepotvrdili

Išlo o muža z Petržalky. Pacient bol izolovaný v nemocnici na bratislavských Kramároch a bol podrobený testom, ktoré nebezpečný vírus nepotvrdili.

Oznámenie o karanténe o vypuknutí koronavírusu v čínskom meste Wu-chan v príletovej hale letiska Haneda v Tokiu.
Zdroj: Reuters

Slovenskí zdravotníci preverovali podozrenie na koronavírus u jedného pacienta. Informáciu priniesol portál televízie Markíza tvnoviny.sk.

Išlo o muža z Petržalky. Pacient bol izolovaný v nemocnici na bratislavských Kramároch a bol podrobený testom, ktoré nebezpečný vírus nepotvrdili.

​"Ministerstvo zdravotníctva SR spolu s Úradom verejného zdravotníctva situáciu veľmi pedantne monitoruje. Na Slovensku Koronavirus k dnešnému dňu nebol potvrdený. Rezort však robí všetky preventívne opatrenia s cieľom maximálnej ochrany obyvateľstva. Rezort ma situáciu pod kontrolou a aj s cieľom nešíriť paniku bude zajtra o téme komplexne spolu s odborníkmi informovať," povedala v reakcii pre televíziu hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Kvôli situácii s koronavírusom zvolal premiér Peter Pellegrini na ministerstve zdravotníctva krízový štáb.

"Na stretnutí sa premiér bude informovať, aká je aktuálna situácia v Európe a ako je Slovensko pripravené reagovať a chrániť našich občanov pred nákazou," uviedol ÚV SR.

Riziko šírenia ochorenia v Európe je podľa hlavného hygienika SR Jána Mikasa mierne. Turistom, ktorí cestujú do postihnutej oblasti, odporúča zaočkovať sa proti chrípke najmenej dva týždne pred cestou.

​Mikas ďalej odporúča vyhýbať sa miestnym trhom, kde sa predávajú ryby a živé zvieratá, a vyhýbať sa kontaktu s nimi. Ľudia by mali dodržiavať prísnu osobnú hygienu a hygienu potravín.

"Cestujúci by mali kontrolovať svoj zdravotný stav 14 dní od príchodu z postihnutej oblasti, horúčku, kašeľ, bolesť hrdla, dýchavičnosť," hovorí Mikas.

Poznamenal tiež, že v prípade klinických príznakov po návrate z postihnutej krajiny je potrebné vyhľadať lekára. Dôležité je informovať ho i o cestovateľskej anamnéze.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.