Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.01.2020, 11:19

Brezno dohodlo so SAD Zvolen spoje naviazané na dochádzku do železiarní

V pondelok by malo byť k vzniknutej situácii zvolané mimoriadne rokovanie krajských poslancov.

Brezno dohodlo so SAD Zvolen spoje naviazané na dochádzku do železiarní
Zdroj: TASR

V súvislosti s aktuálnou situáciou v prímestskej doprave mesto Brezno zatiaľ dohodlo so SAD Zvolen spoje naviazané na dochádzku za prácou k najväčšiemu zamestnávateľovi v kraji - Železiarňam Podbrezová (ŽP). Píše o tom primátor Brezna Tomáš Abel na svojom facebookovom profile.

"V nedeľu (26. 1.) ráno sa uskutoční stretnutie starostov okresu v Brezne, kde budeme riešiť ďalšie spoje od nového týždňa. Na stretnutie budú pozvaní aj všetci kolegovia zo zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) za náš okres," uviedol. Primátor poskytne vyjadrenie po rokovaniach.

V pondelok 27. januára by malo byť k vzniknutej situácii zvolané mimoriadne rokovanie poslancov BBSK. "Verím, že BBSK spor dotiahne do úspešného riešenia a obyvatelia kraja budú mať čoskoro plnohodnotnú dopravu tak, ako boli zvyknutí," dodal.

Vedenie BBSK a SAD Zvolen sa v piatok 24. januára ani po viac ako dvojhodinovom spoločnom rokovaní v Banskej Bystrici nedohodli. Znamená to, že od soboty až do odvolania nebude premávať drvivá väčšina prímestských liniek v kraji. Informoval o tom predseda predstavenstva zvolenskej SAD Adrián Polóny. Je to reakcia na dlhodobý spor s vedením samosprávneho kraja o financovanie prímestských spojov.

Že spoje skutočne oddnes nepremávajú, potvrdil na svojom facebookovom účte aj banskobystrický vicežupan Ondrej Lunter.

"Dopravca pristúpil na vyhrážky a od rána nepremáva väčšina medzimestkých autobusov. V skorých ranných hodinách sme vykonali niekoľko kontrol a výsledok všade rovnaký: žiadne autobusy v deklarovaných časoch, žiadne informácie pre verejnosť," napísal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.