Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.01.2020, 12:34

Dušan Kováčik by mal prísť o najvyššiu bezpečnostnú previerku, hovoria sulíkovci

SaS poukazuje na právoplatné rozhodnutie colného úradu, podľa ktorého sa mal Dušan Kováčik dopustiť priestupku.

Dušan Kováčik by mal prísť o najvyššiu bezpečnostnú previerku, hovoria sulíkovci
Zdroj: TASR/František Iván

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik by mal prísť o najvyššiu bezpečnostnú previerku. Myslí si to poslanec Národnej Rady Alojz Baránik a právnik Marcel Suchár, kandidujúci za SaS vo voľbách do parlamentu.

Na tlačovej konferencii poukázali, že ak by Kováčik nemal spomínanú previerku, diskvalifikovalo by ho to na funkciu špeciálneho prokurátora.

SaS poukazuje na právoplatné rozhodnutie colného úradu, podľa ktorého sa mal Dušan Kováčik dopustiť priestupku, keď si od svojho brata Tibora požičal vyše 200-tisíc eur v hotovosti.

Držiteľ najvyššej bezpečnostnej previerky nemôže podľa SaS prijímať neoprávnené iné platby, čo má byť aj pôžička od Kováčikovho brata.

"Takáto osoba by nemala byť nositeľom oprávnenia na oboznamovanie sa s utajovanými skutočnosťami,“ uviedol Suchár.

Baránik sa počas tlačovej konferencie vyjadril aj k nastávajúcej voľbe predsedu Najvyššieho súdu, ktorá sa bude konať v pondelok. V tej kandidujú sudkyne Soňa Mesiarkinová a Jana Bajánková.

"Žiadna z predložených uchádzačiek nemôže byť pozitívnym vzorom," myslí si Baránik. Dodal, že vyzýva členov Súdnej rady, aby sa zachovali štátnicky a zvolili neskôr uchádzača, ktorý bude reprezentantom zmeny.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.