Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.01.2020, 15:52 Aktualizované dňa 21.01.2020 o 16:35

Prokurátor zrušil obvinenie Dobroslava Trnku

Trnku ešte minulý týždeň zadržali, prokurátor Rastislav Hruška však následne rozhodol o jeho prepustení.

Bývalému generálnemu prokurátorovi Dobroslavovi Trnkovi zrušili obvinenie v súvislosti s kauzou Tipos. Informuje o tom portál aktuality.sk. 

Trnku ešte minulý týždeň zadržali, prokurátor Rastislav Hruška však následne rozhodol o jeho prepustení. Teraz obvinenie zrušil úplne. 

"Dnes nám bolo doručené uznesenie prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorým zrušil uznesenie vyšetrovateľa národnej kriminálnej agentúry o začatí trestného stíhania a súčasne o vznesení obvinenia osobe D. T. pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa," citujú aktuality.sk policajného hovorcu Michala Slivku. 

Stanovisko k prípadu zaujme aj generálny prokurátor Jaromír Čižnár.

Trnka bol obvinený za jeho rozhovor s exministrom financií Jánom Počiatkom okolo kauzy Lemikon. Rozhovor zachytila kamera, ktorú mal Trnka nainštalovanú v kancelárii.

Trnka už čelí obvineniu zo zneužívania právomocí verejného činiteľa. To voči nemu bolo vznesené v decembri minulého roka preto, lebo neodovzdal orgánom činným v trestnom konaní nahrávku z kauzy Gorila.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.