Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.01.2020, 11:31

"Bol Kočnerov najbližší človek." Lipšic hovorí o dôležitom dôkaze v Tóthovej výpovedi

Advokát Daniel Lipšic hovorí, že pri výpovedi Petra Tótha je kľúčová časová línia.

Výpoveď bývalého príslušníka SIS Petra Tótha pred senátom v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka je dôveryhodná, povedal to právny zástupca rodiny Kuciakovcov Daniel Lipšic.

"V relevantných častiach je potvrdzovaná komunikáciou z Threemy," hovorí. Tóthove slová sú podľa Lipšica verifikované dôkazmi.

​​Tóth viedol pre Mariana Kočnera komando, ktoré sledovalo novinárov a v prípade vystupuje ako svedok. Lipšic dodáva, že bývalý siskár nemal pri svojej výpovedí motív Kočnera inkriminovať.

"Niekoľko rokov bol najbližší spolupracovník Mariana Kočnera." podotkol na margo Tóthovej výpovede v tretí deň ostro sledovaného procesu.

Podľa Lipšica je zrejme pravdou, že Tóth sa rozhodol spolupracovať s políciou, až keď zistil, že Kočner stojí za objednávkou vraždy.

"To, že bol niekoľko rokov na temnej strane sily, si musí už vysporiadať on sám," hovorí advokát.

Lipšic ďalej dodáva, že pri Tóthovej výpovedi je kľúčová časová línia. "Od zadržania Zoltána Andruskóa prišli od Aleny Zsuzsovej správy o tom, čo robí Marian Kočner, či vypovedá, nevypovedá. Po zadržaní Zsuzsuovej si Kočner začína vytvárať alibi, prečo musel chodiť do Komárna."

​Tento časový dej je podľa Lipšica dôležitým nepriamym dôkazom usvedčujúcim Mariana Kočnera z objednávky vraždy. 

Advokát rodiny zavraždených tiež hovorí, že Kočnerovo komando sledovalo aj jeho. Odmieta pritom pojem "paparazzovanie," ktorý vo svojej výpovedi použil Tóth.

"Bolo to sprosté sledovanie. Bol som sledovaný aj ja a moja rodina. To nie je žiadne paparazzovanie. Bol by som rád, keby sme na súde používali reálne opisy a nie eufemizmy," uzavrel. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.