Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.01.2020, 12:36

Kto vám dal právo siahnuť na život našich detí? Kušnírová sa na súde obrátila na obžalovaných

  • Zlatica Kušnírová počas svojho výsluchu uviedla, že pred Marianom Kočnerom Jána Kuciaka varovala.
  • V popoludňajších hodinách sa očakáva výsluch Zoltána Andruskóa.

Vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej vypovedala pred senátom Špecializovaného trestného súdu matka zavraždenej Zlatica.

Kto vám dal právo siahnuť na život našich detí?

"Bola to politická vražda," uviedla Kušnírová. Vo svojej spontánnej výpovedi rozprávala o tom, ako sa nevedela dcére a budúcemu zaťovi dovolať. Pýtala sa obžalovaných, kto im dal právo siahnuť na život ich detí. Apelovala na to, že aj obžalovaní majú svoje vlastné deti.

Kušnírová počas svojho výsluchu uviedla, že pred Marianom Kočnerom Jána Kuciaka varovala. Ten jej hovoril, že o ňom písať bude, pretože vidí, čo sa deje. Podľa jej slov veril, že sa "Slovensko jedného dňa prebudí".

Počas svedeckej výpovede sa jej spýtala obžalovaná Alena Zsuzsová, či jej niečo hovorí prezumpcia neviny a po jej výpovedi skonštatovala, že prezentuje jej vinu ako fakt.
Momentálne pred súdom vypovedá otec Jána Kuciaka Jozef.

Výsluch pokračuje

Výsluch poškodených pokračuje po pondelkovom (13. 1.) pojednávaní, na ktorom súd stihol vypočuť príbuzných Petra Molnára, ku ktorého vražde sa priznal Miroslav Marček. Na ŠTS budú vypovedať brat zavraždeného Kuciaka Jozef, jeho rodičia, ako aj bývalá priateľka Miroslava Marčeka Martina Rigóová.

V popoludňajších hodinách sa očakáva výsluch Zoltána Andruskóa. Ten bol podľa vlastného priznania sprostredkovateľom medzi Zsuzsovou a vykonávateľmi dvojnásobnej vraždy Marčekom a Tomášom Szabóm.

Z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní Marian Kočner, Alena Zsuzsová, Tomáš Szabó a Miroslav Marček. Kočner si mal podľa prokuratúry objednať Kuciakovu vraždu z pomsty za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.