Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.01.2020, 17:42

Zsuzsová vypovedala v prípade vraždy Jána Kuciaka. U Andruskóa som si objednala len tri veci, tvrdí

Obžalovaná Alena Zsuzsová sa väčšinu svojej výpovede venovala vzťahu s Marianom Kočnerom.

Alena Zsuzsová, ktorá mala byť objednávateľkou vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, počas svojej výpovede pred súdom vysvetľovala najmä jej vzťah s Marianom Kočnerom. Ten mal byť podľa obžaloby hlavný objednávateľ. 

"Kočnera som spoznala začiatkom roka 2012. Náš vzťah bol zo začiatku nezáväzné flirtovanie, potom to bola hra kto z koho. Keď sme si vysvetlili, kto sa prečo ako správal a kto koho ako skúšal, a on si potvrdil to, že nie som žiadna zlatokopka a ja, že ma za ňu nemá, tak sme sa stali veľmi dobrými priateľmi. V roku 2014 mi ponúkol, že bude krstným otcom mojej dcéry. Ponuku som prijala," popísala pred súdom Zsuzsová.  

​Kočner mal Zsuzsovej v minulosti dávať aj financie či hodnotné dary ako auto. Podľa komunikácie z Threemy a obžaloby to malo byť za služby, ktoré Zsuzsová pre Kočnera vykonávala. Okrem iného mala byť jeho volavkou.

Na súde odmietla, že by jej Kočner dal auto. Podľa Zsuzsovej boli všetky dary pre jej dcéru. 

Od Kočnera chcela prácu

Podľa jej slov sa snažila zohnať od Kočnera prácu, keďže jej bolo nepríjemné, že jej finančne pomáhal. "Nikdy si pán Kočner odo mňa žiadnu vraždu neobjednal a ani sa nikdy nesprával tak, že by chcel niekomu fyzicky ublížiť," povedala.

K vzťahu k ostatným obžalovaným povedala, že ich nepozná. Okrem Zoltána Andruskóa. "U pána Andruskóa som si v živote objednala tri veci: pizzu alebo denné menu, čistenie bazéna a prerábku izby mojej mamy,” povedala. 

Advokát poškodených na záver jej vyjadrenia skonštatoval, že Zsuzsovej výpoveď je v rozpore s komunikáciou v aplikácii Threema, ktorá sa získala z Kočnerovho telefónu. 

Dohodnutie vraždy

Podľa vyšetrovateľov si Kuciakovu vraždu objednal Marian Kočner, o ktorého kontroverzných podnikateľských aktivitách investigatívny reportér písal. Zsuzsová objednávku odovzdala Andruskóovi, ktorý najal bývalého policajného vyšetrovateľa Tomáša Szabóa, ktorý spolupracoval s bývalým vojakom Miroslavom Marčekom.

Polícia pôvodne ako vraha označila Szabóa, neskôr sa k streľbe ale priznal Marček. Ten predtým v prípade vystupoval ako vrahov vodič. Marček sa k činu na pojednávaní priznal a tak sa bude rozhodovať už len o jeho treste.

Prokurátor povedal, že Zsuzsová sľúbila Andruskóovi za sprostredkovanie vraždy odpustenie dlhu vo výške 20-tisíc eur a odmenu ďalších 50-tisíc eur, z ktorej Andruskó vyplatil nájomných vrahov.

Kočner je obžalovaný z úkladnej vraždy formou účastníctva. Sprostredkovateľka Zsuzsová, vykonávateľ Marček a jeho pomocník Szabó sú obžalovaní ako organizovaná skupina. Hrozí im trest odňatia slobody na 25 rokov alebo na doživotie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.