Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.01.2020, 22:11 Aktualizované dňa 13.01.2020 o 07:13

Autodopravcovia blokujú viaceré hraničné priechody

Blokády na viac ako dvadsiatich miestach Slovenska oznámila Únia autodopravcov Slovenska.

Autodopravcovia blokujú viaceré hraničné priechody
Zdroj: TASR/František Iván

Slovenskí dopravcovia od nedeľného večera na niektorých prechodoch medzi Českou republikou a Slovenskom blokujú kamiónovú dopravu.

Podľa českého portálu Národného dopravného informačného centra (NIDC) sú pre nákladné vozidlá nad 3,5 tony neprejazdné prechody Brodské-Břeclav na diaľnici D2, ďalej Holíč-Hodonín a Skalica-Sudoměřice.

Osobné vozidlá by mali prejsť bez problémov.

Blokády na viac ako dvadsiatich miestach Slovenska oznámila Únia autodopravcov Slovenska (UNAS), ktorá už minulý utorok začala protesty za výrazné zníženie cestnej dane či za pozastavenie výberu mýta. 

UNAS uviedol, že sa dnešný protest dotkne aj kamiónovej dopravy smerujúce cez Slovensko-české prechody Drietoma-Starý Hrozenkov, Lysá pod Makytou-Strelná, Čadca- Milošová-Šance a Svrčinovec-Mosty u Jablunkova.

Blokáda by mala byť aj v slovenskom Makove, kde sa nachádzajú dva hraničné priechody s ČR. Ďalšie blokády sú naplánované aj na vybraných hraničných priechodoch s Poľskom, Ukrajinou a Maďarskom.

"Blokáda zahájená podľa plánu, nákladné vozidlá posielajú slovenskí kolegovia späť do ČR," informovala polícia v noci na twitteri o situácii na diaľnici D2. "Obdobná situácia je aj na ostatných bývalých hraničných priechodoch v Juhomoravskom kraji. Osobné autá prechádzajú zatiaľ bez problémov," dodala

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.