> > >

Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.01.2020, 16:56

Kočner vypovedal, že hnev voči Kuciakovi nepociťoval. Budú nás volať na výsluch, písal Bašternákovi po vražde

Marian Kočner vo svojej výpovedi hovorí, že s Jánom Kuciakom sa osobne stretol len raz.

Marian Kočner, ktorý je obvinený z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, vo svojich výpovediach v prípravnom konaní spochybňuje vyšetrovanie prípadu. 

"Budú nás volať na výsluch," informoval Kočner Ladislava Bašternáka 26. februára 2018. Teda v deň, kedy médiá zverejnili informáciu o vražde dvoch mladých ľudí vo Veľkej Mači. 

​Kočnerove výpovede má k dispozícii Denník N. Na výsluchu 26. februára povedal, že do osobného kontaktu s Kuciakom prišiel len raz na tlačovej konferencii. Ďalej tiež vypovedal, že sa novinárovi vyhrážal.

„Pociťovali ste niekedy nejaký hnev, respektíve nenávisť voči Jánovi Kuciakovi?“ pýtal sa Kočnera policajt.

„Nie,“ odpovedal pri výsluchu.

Fotografie zachytávajú návštevu banky

Denník N má tiež k dispozície fotografie, ktoré zachytávajú Kočnera v pobočke Tatra banky po vražde 27. februára 2018.

Podľa výpovedí a komunikácie z Threemy mal vybrať 50-tisíc eur pre Miroslava Marčeka a Tomáša Szabóa, ktorí chceli viac peňazí po medializácii vraždy. 

​Andruskó uviedol, že sa so Zsuzsovou stretol na druhý deň po vražde a oznámil jej, že úloha bola splnená. Následne išla do Bratislavy, kde sa stretla s Kočnerom.

Ten chvíľu nato navštívil svoju bezpečnostnú schránku a o niekoľko minút bol zasa so Zsuzsovou na pôvodnom mieste.

Dáta o lokalizácii ukazujú, že poobede sa Zsuzsová opäť stretla s Andruskóom. Keď sa vražda začala medializovať, jej vykonávatelia začali požadovať viac peňazí. Kočner potom opäť navštívil svoju bezpečnostnú schránku a vybral z nej 50-tisíc eur.

Začína sa proces

V pondelok sa v Pezinku začína hlavné pojednávanie. Zo zločinu sú obvinení piati ľudia a objednávateľom má byť práve Kočner. 

Andruskó, ktorý vraždu dohodol s vykonávateľmi, sa hneď na začiatku rozhodol spolupracovať s políciou a k činu sa priznal.

Opísal aj to, ako celá akcia prebehla. V procese tak vystupuje ako kľúčový svedok. Za objednávateľa hneď označil Kočnera a sprostredkovateľku Zsuzsovú.

Obžaloba okrem výpovedi disponuje prepisom konverzácií Kočnera s rôznymi osobami prostredníctvom Threemy. Súd však úradný záznam prepisu, ktorý zhotovil vyšetrovateľ ako dôkaz, odmietol.

Podľa právneho zástupcu rodiny Kuciakovcov Daniela Lipšica však prokurátor aj obhajoba zrejme budú môcť tieto dôkazy predniesť iným spôsobom.

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.