Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.01.2020, 11:38

Pellegrini vyzýva autodopravcov: Opustite cesty. Je to divné a podozrivé

Peter Pellegrini vyzval protestujúcich autodopravcov, aby odišli z ciest.

Pellegrini vyzýva autodopravcov: Opustite cesty. Je to divné a podozrivé
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Štrajk autodopravcov má politický podtón, myslí si premiér Peter Pellegrini. "Dane boli rovnaké v roku 2019 aj 2018. Príde mi divné a podozrivé, že 50 dní pred voľbami sa deje štrajk o dani, ktorá je rovnaká tri roky," povedal v relácii TA3 v politike. 

Protestujúcich vyzval, aby odišli z ciest. "Zobrali si za rukojemníkov občanov tejto krajiny. Zneužívať kamióny a vyvíjať nátlak na vládu je neprípustné. Ohrozujú životy ľudí," hovorí premiér.

​Autodopravcov vyzval, aby prišli rokovať. Ak bude štrajk pokračovať, vláda podľa Pellegriniho bude zvažovať opatrenia. "Lebo toto nie je štrajk," dodal. 

Zároveň hovorí, že okolo protestujúcich sa "motajú politické strany." 

Pellegrini sa v relácii vyjadril aj k jeho sporu s Andrejom Dankom ohľadom stiahnutia našich vojakov z Iraku. "My sme s pánom predsedom parlamentu mali rovnaký cieľ. Zabezpečiť ochranu životov našich vojakov v Iraku. Len bol zvolený iný jazyk a forma," tvrdí. 

Premiér hovorí, že podľa svojej funkcie má tú najväčšiu zodpovednosť a jeho kroky musia byť premyslené a zodpovedné. 

Z povolebnej spolupráce znovu vylúčil stranu ĽSNS. "Naša strana za 20 rokov existencie nikdy nevylučovala nikoho z povolebnej spolupráce. Tentokrát tak robíme voči strane ĽSNS. Títo páni nevedia riadiť nič, ani VÚC. V Banskej Bystrici sme išli dole vodou, bol tam bordel a cirkus." 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.