Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.01.2020, 09:07 Aktualizované dňa 10.01.2020 o 10:39

Kamiónový štrajk: Polícia odporúča obísť Žilinu, dopravcovia zablokovali aj cestu v Košiciach

Blokáda sa zároveň týka aj úseku medzi košickými Šebastovcami a kruhového objazdu Haniska.

Kamiónový štrajk: Polícia odporúča obísť Žilinu, dopravcovia zablokovali aj cestu v Košiciach
Zdroj: TASR/František Iván

Autodopravcovia v rámci štrajku s podporou farmárov začali od 8.00 h blokovať cestu v košickej Šaci v smere na Rožňavu. Trvať by mala 12 hodín s tým, že prejazd bude umožnený jedine záchranným zložkám.

Blokáda sa zároveň týka aj úseku medzi košickými Šebastovcami a kruhového objazdu Haniska. Informoval o tom Patrik Magdoško z Iniciatívy poľnohospodárov, ktorá štrajk autodopravcov podporila.

Polícia zároveň upozorňuje vodičov, že v Žiline bude v piatok do 20.00 h úplne uzavretá cesta I/18 na ulici Košická v obidvoch smeroch za križovatkou s Ulicou sv. Cyrila a Metoda (zjazdná rampa z Ulice sv. Cyrila a Metoda zo sídliska Vlčince v smere na Martin). Prejazd umožnia výhradne vozidlám záchranných zložiek. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Radko Moravčík.

"Miesto odporúčame osobnej doprave a autobusom obchádzať po ceste III/2084 - ulica Pri celulózke. Zároveň žiadame vodičov motorových vozidiel, aby sa vyhli mestu Žilina z dôvodu blokovania dopravy autodopravcami a využili iné alternatívne dopravné trasy," doplnil Moravčík.

​Štrajk, ktorý vyhlásila Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) a podporila ho Iniciatíva poľnohospodárov, trvá od utorka 7. januára v Bratislave, Košiciach i na Orave.

Únia hovorí o drasticky sa zhoršujúcom podnikateľskom prostredí autodopravcov a žiada 50-percentné zníženie cestnej dane a pozastavenie výberu mýta do určenia jeho nového správcu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.