Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.01.2020, 12:04

Rusko hovoril o zásadnom dôkaze. Kováčik pod prísahou účelovo klamal, tvrdí

Ján Kováčik na súde vypovedal, že o zmenkách nevedel.

Exminister hospodárstva a bývalý riaditeľ televízie Markíza Pavol Rusko očakával, že nový rok prinesie už aj dôkazy. "Že už skončia rozprávky obžaloby, že všetci svedkovia, ktorí hovorili, nemali čo k tomu povedať a hovorili, že o tom nevedeli a odrazu to bol dôkaz, že zmenky sú falošné," povedal Rusko obžalovaný z falšovania zmeniek na dnešnom pojednávaní.

​Podnikateľ a súčasný šéf Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik podľa Ruska v roku 2018 dvakrát vypovedal pred vyšetrovateľom, že vedel o záväzku Ruska voči Kočnerovi a Štefanovi Aghovi v čase, keď vstupoval do politiky - pričom Kováčik mal hovoriť o rokoch 2001 alebo 2002. Zároveň mal Kováčik vypovedať, že Rusko "tento záväzok rieši prostredníctvom Ernesta Valka."

Kováčik však na súde vypovedal, že o zmenkách nevedel. "Čo som teda tomu pánovi Kováčikovi hovoril? O akom dlhu v roku 2001?" pýta sa Rusko. "Možnosť je len jediná. O zmenkách vedel v roku 2001," dodal.

Na súde potom Kováčik pod prísahou "účelovo klamal", tvrdí Rusko, ktorý označil údajné Kováčikove výpovede z roku 2018 za jeden zo zásadných dôkazov. 

"Je mi ľúto, že americká administratíva zasiahla do toho, že nemohol prísť vypovedať," povedal Rusko o tom, že americký znalec Gerald LaPorte, ktorého navrhla obhajoba, sa dnes na pojednávanie nedostavil.

S Kočnerom má Rusko podľa vlastných slov normálne vzťahy. "Také, aké boli vždy," reagoval na otázku, ktorá vyplynula z toho, že na jednom z posledných pojednávaní si nepodali ruky.

Rusko tvrdí, že chce na procese potvrdiť to, ako sa veci skutočne udiali. A to so všetkými rizikami. "Pretože si uvedomujeme, že náš protivník je veľmi silný a je schopný naozaj všetkého," doplnil.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.