Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.01.2020, 22:29

Zápach podobný plynu v Banskej Bystrici vystrašil ľudí, merania únik plynu nepotvrdili

Únik plynu sa nepotvrdil, napriek tomu tam počas noci až do rána zostáva pracovník Slovenského plynárenského priemyslu.

Zápach podobný plynu vystrašil ľudí, merania únik plynu nepotvrdili
Zdroj: Facebook primátora Banskej Bystrice

Podozrivý zápach podobný plynu na Sitnianskej ulici v Banskej Bystrici vystrašil v utorok miestnych obyvateľov.

Únik plynu sa nepotvrdil, napriek tomu tam počas noci až do rána zostáva pracovník Slovenského plynárenského priemyslu (SPP), ktorý bude pravidelne opakovať merania prítomnosti zemného plynu v bytovke a jej okolí. Informoval o tom v utorok večer na sociálnej sieti banskobystrický primátor Ján Nosko.

"Na základe informácií od obyvateľov, ktorí upozorňovali na šíriaci sa zápach podobný plynu, bolo dnes na Sitnianskej ulici vykonané opakované meranie prítomnosti zemného plynu na plynárenských zariadeniach. Rovnako boli merania uskutočnené aj v okolitých bytových domoch a obchodných prevádzkach. Únik plynu však potvrdený nebol, o čom sme spoločne so zasahujúcimi hasičmi informovali aj obyvateľov," konštatoval Nosko.

Vyzýva ich, aby v prípade spozorovania čohokoľvek neobvyklého bezodkladne kontaktovali záchranárske zložky na čísla 150 alebo 112.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.