Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.12.2019, 09:38

Silvester na Slovensku: Pozrite sa, čo zažijete v najväčších mestách (veľký prehľad)

HN pripravili prehľad udalostí, ktorých sa budú môcť dnes a zajtra zúčastniť Slováci v jednotlivých krajských mestách.

Silvester na Slovensku: Pozrite sa, čo zažijete v najväčších mestách (veľký prehľad)
Zdroj: Marek Kmeť

Oslavy pri príležitosti ukončenia starého roka začnú vo väčšine miest dnes popoludní či podvečer. Najveľkolepejšie privítanie Nového roka 2020 pripravilo už tradične hlavné mesto.

HN pripravili prehľad udalostí, ktorých sa budú môcť dnes a zajtra zúčastniť Slováci v jednotlivých krajských mestách.

BRATISLAVA

Najlepší Silvester vášho života. To garantuje hlavné mesto svojim návštevníkom, v prípade, že sa rozhodnú stráviť poslednú noc roka práve na bratislavských námestiach. Na silvestrovský ohňostroj vynaloží mesto zhruba 10-tisíc eur a odpáli ho o polnoci z plavidla na Dunaji. Posledné sekundy roka 2019 odráta v noci svetelná časomiera na nábreží.

Hovorca Bratislavy Peter Bubla uviedol, že tohtoročné oslavy sa ponesú v tradičnom duchu. „Pred polnočným odpočítavaním posledných sekúnd starého roka bude efektná svetelná a laserová show a následne o polnoci ohňostroj za sprievodu klasickej hudby,“ povedal Bubla. Show bude na rozdiel od minulého roka pokračovať aj po polnoci. Návštevníci si tak môžu z večernej Bratislavy odniesť fotosuvenír silvestrovskej panorámy.

Oslavy pripravujú aj niektoré mestské časti. Staré Mesto organizuje zábavu pod holým nebom, ktorá začína o 21:30 a bude trvať do druhej hodiny ráno. Silvestrovský program v Petržalke pripravujú Kultúrne zariadenia v Dome Kultúry Zrkadlový háj. Program bude niesť názov „Susedský Zrkadlový Silvester (z doneseného)“. Na akcii vystúpi orchester Vlado Vizar Jazz Quartet a o tanečnú zábavu sa postará skupina Akcent Live. Dúbravka zase uprednostní pokojné vítanie Nového roka – v Kostole svätých Kozmu a Damiána pripravuje popoludňajší Vianočno-novoročný koncert.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Predvolebná debata