> > >

Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.12.2019, 18:25

Na viacerých úsekoch si treba dávať pozor na snehové jazyky a záveje

Horské priechody na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého až kašovitého snehu.

Na viacerých úsekoch si treba dávať pozor na snehové jazyky a záveje
Zdroj: TASR/AP

Na viacerých, najmä otvorených úsekoch ciest na Slovensku si treba dávať pozor na snehové jazyky a záveje. Upozorňuje na to Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk. Cestári tiež pripomínajú, že cesty tretej triedy v oblasti Kremnice sú pokryté viac ako 15 centimetrami čerstvého snehu.

Na cestách tretej triedy v oblasti Rajca je zase zľadovatený sneh do jedného centimetra. Na tvorbu snehových jazykov si podľa SSC treba dávať pozor v oblasti Dolného Kubína a Trstenej. Veľké snehové záveje sa podľa webu Stella centra tvoria aj na cestách v okolí Kežmarku.

SSC tiež informuje o tom, že na území stredného a východného Slovenska je povrch vozoviek pokrytý vrstvou čerstvého, miestami kašovitého alebo utlačeného snehu. Na ceste II/578 Kremnica - Skalka je päť až desať centimetrov snehu, podľa Stella centra je tento úsek ťažko prejazdný.

Sneženie aj naďalej obmedzuje dohľadnosť do 100 metrov v okolí lokalít Horelica, Svrčinovec, Čadca. Kašovitý sneh s hrúbkou jedného až dvoch centimetrov sa vyskytuje na vozovkách úseku D3 Svrčinovec - Skalité a R3, obchvat Trstenej.

Horské priechody na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého až kašovitého snehu. Na horskom priechode Huty je na vozovke utlačený sneh s hrúbkou štyroch až piatich centimetrov. Na horskom priechode Pusté Pole je podľa Stella centra šmykľavá vozovka, treba rátať so zdržaním.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.