Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.12.2019, 00:00

Štát vie zistiť, že niekto môže prísť o bývanie. Bezdomovectvu sa dá predísť, tvrdí odborníčka

V HNtelevízii si pozrite rozhovor s riaditeľkou OZ Vagus Alexandrou Károvou.

Jedno euro investované do ľudí bez domova môže priniesť úsporu až 12 eur, tvrdí to občianske združenie Vagus spolu s Inštitútom environmentálnej politiky.

„Tých 12 eur by sa ušetrilo z verejných financií. Ide o to, že ak nepomáhame ľuďom, ktorí sa ocitli na ulici, tak nás to všetkých stojí nejaké financie,“ vysvetľuje riaditeľka Vagusu Alexandra Kárová.

Občianske združenie pomáha ľuďom bez domova najmä v hlavnom meste.

Štát najviac stojí ošetrenie týchto ľudí, výjazdy sanitiek či polície. Z analýzy ktorú vypracovali vyplýva, že ročne na jedného človeka bez domova je použitých aj niekoľko tisíc eur z verejných financií.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Predvolebná debata