Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.12.2019, 12:21

Prezidentka na Štedrý deň navštívila nemocnicu, kde porodila svoju druhú dcéru

Prezidentka sa stretla s personálom nemocnice, s ktorým sa rozprávala a fotografovala.

Prezidentka na Štedrý deň navštívila nemocnicu, kde porodila svoju druhú dcéru
Zdroj: archív

Prezidentka SR Zuzana Čaputová navštívila v utorok pôrodnicu ružinovskej nemocnice, kde porodila svoju druhú dcéru. Sviatočný deň sa rozhodla stráviť navštevovaním ľudí, ktorí sú na Štedrý deň v službe.

„Chcela som sa prísť poďakovať ľuďom, ktorí sú aj dnes v službe. Netrávia Vianoce so svojimi rodinami, ale trávia ho práve službou iným ľuďom,“ uviedla prezidentka a dodala, že práve v ružinovskej pôrodnici porodila svoju druhú dcéru takmer pred 15 rokmi.

Prezidentka sa stretla s personálom nemocnice, s ktorým sa rozprávala a fotografovala. Navštívila aj viacero mamičiek s bábätkami, z ktorých si niektoré i popestovala. Pri tejto príležitosti jej bola odovzdaná spomienka v podobe odfotenej strany z pôrodnej knihy, kde boli údaje o jej pôrode.

Prítomná bola tiež vedúca lekárka pôrodnej sály Petra Oťapková, ktorá Čaputovú v roku 2004 odrodila. „Bola to veľmi náročná služba. Prezidentka rodila nadránom tesne na konci služby,“ priblížila Oťapková.

Prezidentka sa v rámci Štedrého dňa stretne ešte s bratislavskými záchranármi a pezinskými mestskými policajtmi.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.