Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.12.2019, 09:48 Aktualizované dňa 22.12.2019 o 13:24

V Dunajskej Strede evakuovali sto ľudí. Dôvodom bol únik plynu v jednom z panelákov

Na sídlisku Nová Ves v Dunajskej Strede bol v nedeľu o 7.30 h ohlásený únik plynu.

Únik plynu v Dunajskej Strede
Zdroj: HaZZ

V Dunajskej Strede museli evakuovať sto ľudí, dôvodom bol únik plynu v jednom z panelákov, informuje Prezídium hasičského a záchranného zboru na sociálnej sieti.

Na sídlisku Nová Ves v Dunajskej Strede bol v nedeľu o 7.30 hod. ohlásený únik plynu. Po príchode Hasičského a Záchranárskeho zboru (HaZZ) na miesto bola začatá evakuácia dvoch vchodov.

Hasiči momentálne zasahuje na mieste udalosti. "Na mieste sú hasiči z Dunajskej Stredy, Šamorína, Trnavy a evakuačný autobus HaZZ z Galanty. Hlavný uzáver plynu je uzavretý a plyn ďalej neuniká. Hasiči momentálne odvetrávajú všetky zasiahnuté byty. Doposiaľ sa pri udalosti nikto nezranil," uviedla Farkasová.

Na mieste boli kompetentné orgány a v týchto chvíľach je potvrdené, že obyvateľom nehrozí žiadne nebezpečenstvo a postupne sa vracajú do svojich príbytkov," uviedla polícia na sociálnej sieti.

Správu budeme aktualizovať.

Únik plynu v Dunajskej Strede
Zdroj: HaZZ

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.