Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.12.2019, 08:55 Aktualizované dňa 17.12.2019 o 14:50

Zmenkový proces: Obhajoba odmietla čítať z Threemy. "To už je vrchol," naštval sa sudca

Predseda Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku Emil Klemanič prerušil hlavné pojednávanie v kauze falšovania zmeniek TV Markíza a marenia spravodlivosti do 8. januára. Vtedy majú vypovedať znalci, ktorí skúmali podpisy obžalovaného Pavla Ruska.

V kauze zmeniek by malo vypovedať viacero znalcov, medzi nimi aj písmoznalec Geraldo La Porte, ktorý priletí na Slovensko z USA na náklady obhajoby. Ten je predvolaný pred senát ŠTS na 8. januára spolu so znalcom Milanom Nouzovským.

Obžalovaní Marian Kočner a Rusko podľa obžaloby prokurátora po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom Ághom, ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky. Mali ich predložiť ako prílohy na vydanie platobných rozkazov.

Kočner čelí obžalobe v prípade vraždy Jána Kuciaka a v kauze spoločnosti Gatex z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Rusko je obžalovaný z objednávky vraždy Sylvie Klaus-Volzovej.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.