Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.12.2019, 11:34 Aktualizované dňa 15.12.2019 o 16:22

O väzbe pre Daňa a Vaského bude rozhodovať sudca v najbližších hodinách

O väzbe Martina Daňa a Rudolfa Vaského bude rozhodovať Okresný súd Bratislava I.

O väzbe pre Daňa a Vaského bude rozhodovať sudca v najbližších hodinách
Zdroj: Reprofoto/YouTube

O prípadnom väzobnom stíhaní neúspešného prezidentského kandidáta Martina Daňa a aktivistu Rudolfa Vaského bude rozhodovať sudca Okresného súdu (OS) Bratislava I.

To, že na OS bol podaný návrh na vzatie dvojice do väzby, v nedeľu potvrdil hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak. Sudca pre prípravné konanie až po naštudovaní veci bude rozhodovať o väzobnom stíhaní. Sudca pravdepodobne bude rozhodovať o väzbe už v nedeľu či najneskoršie v pondelok 16. decembra.

"Sudca pre prípravné konanie zatiaľ neurčil termín neverejného výsluchu obvinených. O návrhu prokuratúry na vzatie obvinených do väzby rozhodne v zákonnej lehote v zmysle Trestného poriadku," uviedol Adamčiak. Návrh na vzatie do väzby bol doručený na OS Bratislava I v sobotu 14. decembra večer.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vzniesol obvinenie voči Daňovi a Vaskému. Spracoval tiež podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby. Polícia SR o tom informovala v sobotu 14. decembra na sociálnej sieti.

"Vyšetrovateľ NAKA vzniesol obvinenie osobám M. D. a R. V. za opakujúci sa pokračovací prečin výtržníctva spáchaný formou spolupáchateľstva a závažnejším spôsobom konania na viacerých osobách," uvádza polícia.

Daňovi bolo vznesené aj obvinenie ako samostatnému páchateľovi. "V prípade jedného skutku mu bolo vznesené obvinenie aj za prečin podnecovania," podotkla polícia.

Obaja obvinení sa podľa vyšetrovateľa dopúšťali páchania takýchto skutkov verejne prostredníctvom internetu. Vzhľadom na prebiehajúce úkony sa polícia nemôže vyjadrovať k obsahovej stránke stíhaných skutkov ani k dôvodom navrhovanej väzby.

NAKA oboch obvinených zadržala v piatok 13. decembra. Daňo čelí tiež obvineniu zo spáchania daňového podvodu. Polícia o tom informovala začiatkom decembra. Mal si neoprávnene uplatniť nárok na vrátenie dane pridanej hodnoty v celkovej výške 187 822 eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.