Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.12.2019, 21:22 Aktualizované dňa 14.12.2019 o 21:34

Vyšetrovateľ NAKA obvinil Martina Daňa a Rudolfa Vaského za prečin výtržníctva

Daňo je bývalý prezidentský kandidát a YouTuber. Vasky vystupoval s Daňom spolu vo videách a tiež má za sebou neúspešnú politickú kariéru.

Vyšetrovateľ NAKA obvinil Martina Daňa a Rudolfa Vaského za prečin výtržníctva
Zdroj: Reprofoto/YouTube

Vyšetrovateľ NAKA vzniesol obvinenie voči Martinovi Daňovi a Rudolfovi Vaskému za opakujúci sa pokračovací prečin výtržníctva spáchaný formou spolupáchateľstva a závažnejším spôsobom konania na viacerých osobách. Informovala o tom polícia na Facebooku.

Daňo je bývalý prezidentský kandidát a YouTuber. Vasky vystupoval s Daňom spolu vo videách a tiež má za sebou neúspešnú politickú kariéru. Polícia oboch mužov zadržala v piatok.

"V prípade ďalších dvoch čiastkových útokov tohto prečinu bolo obvinenému M. D. vznesené obvinenie ako samostatnému páchateľovi a v prípade jedného skutku mu bolo vznesené obvinenie aj za prečin podnecovania," uvádza ďalej polícia.

Obvinení sa podľa vyšetrovateľa dopúšťali páchania takýchto skutkov verejne prostredníctvom počítačovej siete.

Vyšetrovateľ spojil na spoločné konanie k tejto trestnej veci aj niektoré ďalšie skutky obvineného Daňa.

"Po piatkovom zadržaní oboch osôb a vykonaní potrebných procesných úkonov spracoval vyšetrovateľ podnet na podanie návrhu na vzatie obvinených do väzby," dodáva polícia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.