> > >

Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.12.2019, 14:55

Odborník vysvetlil, čo mohlo spôsobiť výbuch plynu v Prešove

Ľudia by podľa neho mali byť pri plyne vždy obozretní a vykonať treba aj opatrenia, aby sa úniku zabránilo.

Tragédia v Prešove vznikla kvôli sérií pochybení, tvrdí to odborník Kamil Červenka zo Slovenskej revíznej a servisnej spoločnosti. „Vlastníci bytov nahlásili neskoro únik plynu. Pri tej koncentrácií, keď to buchlo, sa musel zhromažďovať veľmi dlhý čas.“

Červenka upozorňuje, že plyn teda mohol unikať aj hodinu. „Tým, že sa jednalo o práce pri tom činžiaku a plyn ma tú vlastnosť, že stúpa hore, tak ten plyn sa zhromažďoval v horných poschodiach,“ dodáva.

​Ako teda správne reagovať, keď máte podozrenie na únik plynu? Odborník vysvetľuje, že treba ihneď kontaktovať distribútora plynu alebo plynára. Tí totiž majú k dispozícií prístroje, ktoré vedia detegovať, kde a v akom množstve plyn uniká.

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.