> > >

Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.12.2019, 11:03 Aktualizované dňa 08.12.2019 o 14:26

Lučanský vysvetlil, prečo vedel Pellegrini o jeho statuse vopred. "Odkázal som mu, že si nenechám skákať po hlave"

Policajného prezidenta výroky niektorých politikov neprekvapili.

Milan Lučanský
Zdroj: TASR/M. Baumann

Policajný prezident Milan Lučanský prostredníctvom oficiálneho facebookového účtu polície reagoval na nedávne obvinenia politikov a kritiku, ktorá sa na adresu policajtov vzniesla. Koncom uplynulého týždňa boli vznesené obvinenia voči expremiérovi Robertovi Ficovi aj exprezidentovi Andrejovi Kiskovi. 

Na Lučanského status reagoval v nedeľnej diskusnej relácii V Politike, ktorú vysiela TA3 aj premiér Peter Pellegrini. Relácia sa však mala natáčať vopred už v sobotu večer, na čo upozornil Juraj Šeliga (Za ľudí). Naznačil tým, že premiér vedel o tom, čo chce Lučanský povedať vopred. 

Lučanský vysvetľuje

Tieto vyjadrenia v ďalšom statuse vysvetľoval samotný Lučanský. "V piatok som oznámil ministerke vnútra, že som pripravil svoje stanovisko proti vyjadreniam politikov, ale pre nešťastie v Prešove ho zverejním až cez víkend. Volal som jej hlavne preto, aby v rámci svojej strany Smer oznámila jej poslancom, že si nenechám skákať po hlave v súvislosti s ich spoločnými vyhláseniami voči obvineniu poslanca Roberta Fica. Keď sa o tom na sneme Smeru dozvedel premiér Peter Pellegrini, volali sme spolu a aj jemu som tlmočil môj jasný odkaz," vysvetlil Lučanský. 

Policajný prezident upozornil, že polícia je v poslednom období pod tlakom politikov. "Jeden deň obviníme jedného politika, jeho tábor na nás útočí, druhý tábor sa teší. Druhý deň obviníme iného politika, jeho tábor na nás útočí, druhý tábor sa teší," vysvetlil. Lučanský zároveň vyzval všetkých politikov, aby nechali políciu pracovať. 

"Podľa policajných vyšetrovateľov aj dozorových prokurátorov sa skutky stali a som presvedčený, že nás ešte čaká veľmi zaujímavé predvianočné obdobie. Týmto považujem konšpiračné teórie o mojom prvom vyhlásení za neopodstatnené," uzavrel. 

"Skutok sa stal"

Lučanský v pôvodnom statuse tvrdí, že očakával "cirkus", ktorý sa po týchto obvineniach vzniesol. "Chcem preto odkázať všetkým policajtom, že stojím za každým jedným, ktorý si svoju prácu robí zákonne a podľa svojho najlepšieho svedomia," dodal. 

​Ďalej sa ostrov vyhradil voči tvrdeniam niektorých politikov na adresu polície. "Nazývať nás "policajnou mafiou", to je už silná káva.Preto chcem politikom aj občanom odkázať, že pokračujeme ďalej, pretože skutok sa stal!” uzavrel.

​Vo štvrtok obvinil vyšetrovateľ NAKA Fica z extrémistických trestných činov. Súvisí to s videom, v ktorom súhlasil s vyjadreniami exposlanca Milana Mazureka. Ten bol za svoje slová odsúdený pre extrémizmus a prišiel o poslanecký mandát.

V piatok bolo zase vznesené obvinenie voči Andrejovi Kiskovi v súvislosti s daňovou trestnou činnosťou jeho spoločnosti KTAG. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.