Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.12.2019, 18:41

Statici prehliadli zničený bytový dom v Prešove. Mal by sa zbúrať, tvrdia

Horné poschodia sú vo veľmi zlom statickom stave.

Statici sa domnievajú, že by sa celý dom poškodený výbuchom plynu a požiarom v Prešove mal zbúrať.

Statici o tom podľa portálu Korzár informovali po tom, čo poškodenú budovu prehliadli. Podľa predbežných informácií explózia nastala v piatok okolo poludnia medzi deviatym a 12. poschodím stavby a zrútilo sa jej vnútorné schodisko.

Plamene následne zasiahli časť domu od šiesteho podlažia vyššie, pričom štyri horné poschodia podľa hasičov úplne vyhoreli.

Podľa posledných informácií hasičov pri nešťastí zahynulo osem ľudí, sedem obetí už bolo nájdených, po ôsmej sa pátra.

"Horné poschodia sú vo veľmi zlom statickom stave. Pravdepodobne sa bude musieť urobiť asanácie budovy. Je to najlepšie riešenie vzhľadom na situáciu," uviedol statik Jozef Polák.

"Pri jednej polovici budovy je asanácie nutná, pri druhej polovice je na zváženie. Horná časť je v zlom stave, tam nie je čo zachraňovať," dodal.

Polícia v súvislosti s piatkovým výbuchom plynu zadržala konateľa stavebnej firmy aj robotníkov, ktorí tesne pred explóziou v Mukačevskej ulici vykonávali výkopové práce.

Krajská policajná hovorkyňa uviedla, že zadržaných je šesť ľudí. Polícia podľa nej začala trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.