Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.12.2019, 18:38

Saková: Likvidačné práce v Prešove budú pokračovať do rána

Na území mesta bol zriadený aj krízový štáb, ktorý rieši potreby poskytnutia náhradného ubytovania, stravovania a logistického zabezpečenia.

Likvidačné práce po výbuchu v bytovom dome v Prešove budú pokračovať do ranných hodín. Informovala o tom ministerka vnútra Denisa Saková na sociálnej sieti.

​"Na mieste tragickej udalosti momentálne pokračujú likvidačné práce pomocou výškovej techniky. Na mieste zasahovalo 83 profesionálnych a 26 dobrovoľných hasičov, záchranná zdravotná služba, polícia, ozbrojené sily a mestská polícia," uviedla šéfka rezortu vnútra.

​Na území mesta bol zriadený aj krízový štáb, ktorý rieši potreby poskytnutia náhradného ubytovania, stravovania a logistického zabezpečenia.

"Na miestach určených na sústredenie obyvateľov postihnutých touto tragickou udalosťou pomáhajú aj psychológovia Policajného zboru, Hasičského a záchranného zboru a Ozbrojených síl SR," dodala Saková.

Výbuch plynu v prešovskej bytovke si doteraz vyžiadal päť obetí a viac ako 40 zranených. Plyn mal vybuchnúť v jednom z bytov v 12-podlažnej bytovke pred 12.15 hod. Prešovská primátorka Andrea Turčanová vyhlásila od 12.35 h na území mesta mimoriadnu situáciu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.