Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.12.2019, 13:55

Fico prehovoril o svojom obvinení. Hovorí o mediálnom lynči a znovu zdieľa video o Mazurekovi

Na Fica bolo podané trestné oznámenie po tom, čo vo videu obhajoval názory exposlanca Milana Mazureka, ktorý bol odsúdený za extrémistické trestné činy. 

Predseda Smeru Robert Fico reagoval na obvinenie, ktoré voči nemu včera vzniesol vyštrovateľ NAKA. Expremiér tvrdí, že je obvinený za vyjadrenie názoru. Napísal to tak v statuse na Facebooku, do ktorého doplnil aj pôvodné video, v ktorom obhajuje Milana Mazureka. Práve za toto video je obvinený. 

​Fico tvrdí, že on osobne a aj strana Smer "celý život obhajovali hodnoty a odkaz SNP a bojovali proti fašizmu a extrémizmu v našej spoločnosti."  

O obvinení ďalej hovorí, že ide o mediálne obvinenie, ktoré používa opozícia na mediálny lynč. 

Vyšetrovateľ NAKA Fica obvinil po tom, čo mu prokurátor nariadil sa vecou zaoberať. Vyšetrovateľ totiž pôvodne chcel celý prípad odmietnuť ako nedôvodný.

Na Fica bolo podané trestné oznámenie po tom, čo vo videu obhajoval názory exposlanca Milana Mazureka, ktorý bol odsúdený za extrémistické trestné činy. 

Fico na jeho odsúdenie za hanobenie národa, rasy a presvedčenia následne vo videu na sociálnej sieti reagoval s tým, že povedal to, čo si myslí takmer celý národ. Tvrdil, že orgány činné v trestnom konaní a súdy často rozhodujú pod tlakom médií, a nie na základe skutočných dôkazov.

"Milan Mazurek povedal to, čo si myslí takmer celý národ. Ak popravíte niekoho za pravdu, urobíte z neho národného hrdinu," uviedol Fico vo videu.

"Ak má byť rozsudok Najvyššieho súdu meradlom toho, čo je pri výrokoch na adresu Rómov trestným činom, to rovno môžu orgány činné v trestnom konaní vojsť do akejkoľvek krčmy na Slovensku a všetkých hostí vrátane ležiacich psov pozatvárať," vyhlásil ďalej bývalý premiér.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.