Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.12.2019, 15:23 Aktualizované dňa 05.12.2019 o 15:46

Čaputová udelila milosť mužovi odsúdenému za neplatenie výživného

O milosť žiadali aj matky detí, voči ktorým má vyživovaciu povinnosť.

Prezidentka Zuzana Čaputová
Zdroj: TASR/J. Kotian

Prezidentka SR Zuzana Čaputová udelila podmienečnú milosť 41-ročnému otcovi troch detí Ľ. H., ktorý bol odsúdený za zanedbanie povinnej výživy na ročný trest odňatia slobody.

TASR o tom informoval hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

Odsúdený je podľa stanoviska Čaputovej živiteľom rodiny a otcom troch maloletých detí vo veku 3, 7 a 14 rokov a ako taký spôsobil dlh na výživnom v približnej výške 2 450 eur.

Prechádzal v tom čase zložitým životným obdobím, osobnou i profesijnou zmenou a nemal finančné prostriedky na plné uhradenie výživného,“ uvádza stanovisko.

V súčasnosti sa podľa stanoviska otec o svoje deti riadne stará a svoj dlh celý uhradil.

Ľ. H. nastúpil na výkon trestu odňatia slobody 19. augusta 2019. Žiadosť o milosť odsúdeného podporili aj matky detí, pričom sa obávajú o zabezpečenie starostlivosti o maloleté deti počas výkonu trestu odňatia slobody odsúdeného,“ informuje Strižinec.

Prezidentka pri posudzovaní žiadosti zohľadnila okrem právnych aspektov aj fakt, že bol dlh na výživnom uhradený celý, a že sa ďalší výkon trestu javil ako neúčelný.

Odpustenie zbytku trestu prichádza predovšetkým v záujme zabezpečenia riadnej starostlivosti o tri deti. Milosť muž dostal podmienečne, za podmienky, že nespácha trestný čin aspoň rok.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.